ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן להודו - לדאק, 14 יום

טיול טבע למרומי ההימלאיה, לחבל ארץ קסום בצפון הודו, ברמה הטיבטית. ללדאקים זיקה חזקה לטיבט, וזה מתבטא בתלבושת דומה (סוג של קימונו), שפתם היא בעצם ניב טיבטי, מאכליהם מזכירים את האוכל הטיבטי, והם רובם בודהיסטים-טיבטים. חודשי יוני- אוגוסט הם אידיאלים לביקור באזור זה, הסגור בשל השלג ברוב חודשי השנה.גשמי המונסון המציפים את כל הודו בעונה זו לא מצליחים לעבור את מחסום ההרים. מיד כשיוצאים מהמטוס בשדה התעופה של לה, עיר הבירה, מרגישים באוויר הנקי והנעים, ולא בכדי- תושבי לדאק לקחו על עצמם לגדל אורגני, להשתמש בסבונים מתכלים ולשמור על הטבע.

הטיול שלנו להודו-לדאק משלב ביקור בשני אגמים על גבול טיבט: אגם צומורירי, בגובה 4,595 מטר, ואגם פאנגונג שבגובה 4350 מ', שמסביבם חיים נוודים המגדלים יאקים וכבשים, ללא השפעות המודרניזציה. האזור כולו היה סגור למטיילים עד שנות השמונים של המאה ה-20 ולנו יש הזדמנות נהדרת להתוודע לאורח החיים הנוודי, שאין לדעת כמה זמן עוד יימשך. כדי לראות את לדאק כמו התושבים עצמם נעשה טרק לא קשה של שלושה ימים בין כפרים ועמקים מוריקים, ניסע לעמק נוברה שמתכסה בפרחים וירוק בעונה זו ונבקר במזרים מלאי הוד.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בחבל לדאק שבהודו?

 

ייחודיות המסלול - מסלול שיוצא ממסלול התיירים השחוק להודו ומתעמק בחבל לדאק המסורתי והמיוחד. מסלול הטיול להודו - לדאק של איילה גיאוגרפית שונה מכלל הטיולים המאורגנים לחבל ארץ זה, שלרוב נותנים רק טעימה קטנה של האזור וכאן בחרנו להעמיק ולהעשיר את ידיעותינו בחבל ארץ נידח זה. 

 

מסלול המשלב הליכה ברגל - בטיולנו אנו בוחרים לא רק לטייל ב"אטרקציות הטיול" המסורתיות אלא גם להכיר את היעד בהליכה ברגל, לרוב נבחר במסלולי הליכה לא קשים, אבל כאלו המאפשרים לחוות את האזור ואת הטבע המיוחד בו דרך הרגליים. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול להודו ולדאק 


יום > מתל אביב לדלהי

בערב נצא דרך יעד ביניים ובטיסת לילה נמשיך לדלהי.

 

יום 2> מדלהי ללה בירת לדאק

מוקדם בבוקר ננחת בדלהי, לאחר איסוף המזוודות נעבור לטיסה פנימית מדלהי ללה, בירת לדאק, שהיתה מקום מושבו של מלך לדאק. לה שוכנת ברמה מדברית בגובה של 3,500 מטר ואנחנו ניקח את היום כדי להתאקלם ולעשות טיולים קצרים בעיר חביבה זו, אשר דומה יותר לכפר גדול. לאחר התארגנות במלון נבקר בסטופה לשלום הממוקמת בקצה העיר על גבעה, נעבור למרכז העיר שם נראה את השילוב של הבודהיזם עם האיסלם, נסייר בשוק, נבקר בארמון לה, ועוד. (ע)

 

יום 3> סביב לה: טיקסה, אלצ'י

היום נצא לסיורים סביב לה, ונבקר בחלק מהמנזרים החשובם, המהווים את מרכז החיים והעוגן התרבותי של הלאדקים. נבקר במנזר טיקסה (Thiksey ) הבנוי על ראש גבעה בגובה 3,600 מטר מעל פני הים. זה אחד המנזרים היפים ביותר ולבטח הגדול ביותר במרכז לדאק, ומזכיר בצורתו את הפוטלה שבטיבט, נמשיך בנסיעה מזרחה לביקור במנזר אלצ'י - העתיק במנזרי לדאק. נבקר במנזר המרשים, נפגוש בנזירים ונכיר את אורח חייהם המיוחד. נחזור ללינה בלה. (ב,ע)

 

טיול מאורגן להודו טיול ללדאק טיול מאורגן ללדאק

       צילום: לירן בן משה 

 
יום 4> מלה לעמק נוברה

היום נצא לעמק נוברה- "עמק הפרחים", שהיה פעם אחד ממרכזי הסחר על נתיב דרך המשי העתיקה. כאשר בדרכנו נעצור במעבר קרדונג לה, מעבר ההרים לרכב (אזרחי) הגבוה בעולם, 5,606 מטר גובהו. לאחר שנרד לכיוון העמק ניסע בין עצי צפצפה וערבה, שדות ירוקים וכפרים שנפתחו אל העולם לפני שנים מועטות בלבד. לינה במלון בדיסקיט (ב,ע)

 

יום 5> עמק נוברה

נקדיש את היום לטיול הליכה בין דיונות חול ואגמים. במהלך הטיול נראה גמלים דו דבשתיים. מולנו נראה את הרי הקרקורם, מנופי המדבר היפים בעולם. נבקר בבית מקומיים ונתוודע לחיי הכפר. לינה בדיסקיט.(ב,ע)

 

יום 6> מעמק נוברה לפאנגונג

נצא למסע של 4 ימים ברחבי לדאק הפאסטורלית. בעזרת הג'יפים נגיע למקומות היותר מרוחקים והפחות מתויירים. אגם פאנגונג הינו צר וארוך. רוחבו כ 5 ק"מ במקום הכי רחב, ואורכו הוא 134 ק"מ. הוא מתחיל בהודו ועובר לטיבט. האגם משמש מקום חנייה לציפורים נודדות. לינה באוהלים. (שירותים משותפים לכל המאהל) (ב,ע)

 

יום 7> מפאנגונג לאגם צומורירי

נעשה את דרכנו מעלה לכוון אגם צומורירי, דרך ארץ המרעה. האגם הינו האגם הגבוה ביותר בהימלאיה ההודית (4,595 מטר) . רוחבו 3 ק"מ ואורכו 19 ק"מ . בהגיענו נעשה טיולים באזור האגם, שם נוכל לראות את אוהלי הנוודים מנקדים את הנוף. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן להודו. לינה באוהלים. (שירותים משותפים לכל המאהל) (ב,ע)

 

יום 8> מאגם צומורירי לאגם צו קר

נמשיך בג'יפים שלנו דרך כפרים קטנים ברמה הגבוהה, תוך שאנו חוצים נופי בראשית. לקראת צהריים נגיע לאגם צוקר המלוח קר שלחופו נלון. לינה באוהלים. (שירותים משותפים לכל המאהל, אין מקלחות) (ב,ע)

 

יום 9> מאגם צו קר ללה

נעזוב את אזור רועי היאקים ונחזור ללה. נצא לרפטינג על נהר ההינדוס. אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן להודו - חבל לדאק. הרפטינג אורך כשלוש שעות על הנהר הרחב שיורד מטיבט אל עבר הודו. לינה בלה. (ב,ע)

 

יום 10> יציאה לטרק ליקיר

היום נצא לטרק קל יחסית, אשר במהלכו נעבור בשבילי ההליכה של המקומיים בין כפרים, נחצה נחלים, נעבור בפינות חמד ירוקות חבויות מן העין, נהלך בחורשות ונתוודע לאוכלוסיה המקומית. בבוקר ניסע לאולטוקפו, ומפה נתחיל את ההליכה. נלך עד מנזר ריזונג, כאשר בדרך אנו עוברים מטעי משמש, תפוחים ושדות מעובדים. לאחר ביקור קצר במנזר של הנזירות נמשיך בהליכה עד הימיסופצ'ן, שם נלון. לינה באוהלים (ב,צ,ע)

 

טרק בלאדק טרקים בלאדק

   צילום: לירן בן משה

 
יום 11> טרק מהימיס סופצ'ן לטמיסגנג

היום נעלה למעבר ההרים מפטק, בגובה 3750 מ', ממנו נוכל לצפות על העמקים וההרים הסובבים אותנו. מפה הדרך מובילה לכפר אנג, ועד במורד ההרים הכפר טמיסגם, אשר בו מנזר קטן עם פסל שיש של אוולוקיטשוורה, הבודהיסט ווה של החמלה. לינה באוהלים (ב,צ,ע)

 

יום 12> סיום הטרק, ללה

נמשך בטרק עד הצהריים כאשר אנחנו עוברים עוד מעבר הרים עד הכפר קלצה אז לכביש סרינגר- לה, נחבור לרכב וניסע חזרה ללה. בהגיענו ללה נקבל חדרים, ולאחר מקלחת טובה נצא לזמן חופשי בעיר חביבה זו. לינה בלה. (ב,ע)

 

יום 13> מלה לדלהי

נפרד מהלאדקים המקסימים ונעלה על טיסה לדלהי. בהתאם לזמן שבידנו נערוך סיור בדלהי, ונתארגן במלון.(ב,ע)

 

יום 14> טיסה לישראל

מוקדם בבוקר נצא בטיסה דרך יעד ביניים לישראל.


טיול מאורגן להודו - לדאק:

** ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למזרח הודו - מסע להימלאיה והערים העתיקות, 13 יום
טיול מאורגן להודו חוצה הימלאיה ברכבי שטח , 18 יום
טרק בהודו חוצה רכס ההימלאיה, 20 יום
טיול מאורגן לנפאל והודו- מסע למורדות ההימלאיה, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015