ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

צפון פולין והמדינות הבלטיות, 12 ימים

פולין מהווה גשר בין מערב אירופה למזרחה ,"ארץ ירוקה" קרא לה הסופר אהרון אפלפלד, ואכן ירוקה היא ומרחביה משובצים ביערות עבותים, שדות ירוקים, נהרות מתפתלים , ערים עתיקות, כפרים מסורתיים, ועיירות  ציוריות.נופיה הנפלאים של פולין היוו ערש  לעבר היסטורי ותרבותי עשיר .  המטבח הפולני מפתיע בטעמיו ולכן לא פלא שבשנת 2015 ביקרו בה  כעשרים מיליון תיירים. פולין היא מיעדי הטיול המומלצים ע'י "לונלי פלנט" לשנת  2016.בטיולנו זה נכיר את פולין של הפולנים ונטייל בעקבות העולם היהודי המגוון שהתפתח בפולין במשך מאות שנים :פשוטי העם, האיכרים,  הרוכלים , הסוחרים הרבנים, הפילוסופים, הסופרים, הציירים , המחנכים, בעלי ובעלות החזון. עולם יהודי עשיר אשר השפעתו  על החברה הישראלית נמשכת עד היום.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפולין?

 

מסלול מיוחד – מסלול הטיול המיוחד שלנו לפולין משלב טבע עשיר ותרבות עתיקה. מסלול אל חבל ארץ פחות מוכר אבל עם היצע מרהיב של נופים עוצרי נשימה תרבות והליכה בטבע.

  

בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו לפולין הם מדריכים המכירים מצויין הן את הפן התרבותי המרתק של המדינה על רקע ההיסטוריה המרתקת של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, אבל גם כאלה הבוחרים לצאת אל מחוץ למסלול התיירים הקלאסי

  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

          מסלול הטיול לצפון פולין והמדינות הבלטיות
יום 1 >ת"א - גדנסק

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא אל גדנסק, שלחופי הים הבלטי, בטיסה דרך עצירת ביניים. ניפגש עם הצוות המקומי, נעלה על האוטובוס ונצא לסיור הכרות ראשוני בעיר. מעבר להיותה בעלת מרכז עתיק בסגנון מדיאבלי, חלקים רבים מההרים נהרסו במהלך מלחמת העולם השנייה ונבנו לאחר מכן תוך הקפדה על האסתטיקה והיופי. לינה בגדנסק.

 

יום 2 - גדנסק – סופוט - גדנסק

נמשיך ונהנה מסיור בגדנסק. נצא מגדנסק ונהנה מביקור בעיירת הנופש המטופחת סופוט. לעת ערב נחזור למלוננו בגדנסק ללינה.

 

יום 3 >גדנסק – מיקוואייקי

נצא מזריה מגדנסק אל עבר טירת מאלבורק, נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר הגדול באירופה, הוכרה כאתר מורשת עולמית. אחר הצהריים נגיע אל העיירה אלבלונג. אלבלונג מציעה דוגמאות אריטקטוניות מצויינות בסגנונות הרנסנס, הבארון והגוטי. כאן נוכל ליהנות משייט סירה בתעלה (לא כלול במחיר). לעת ערב נמשיך אל מיקוואייקי ללינת לילה 

 
יום 4 >מיקוואייקי

נתור היום בסביבות מיקוואייקי. נשוט באגמים המזוריים (לא כלול) ונהנה ממראה מימם הצלולים ומגוון עופות המים. האגמים מחוברים זה לזה בתעלות המאפשרות שייט רצוף מאגם לאגם. נבקר "במערה הזאבים", הכינוי שקיבלה אחת ממפקדותיו של היטלר, הנחבאת בלב היער. עוד נבקר בכנסיית שוויינטה ליפקה. ללינת לילה נחזור למלוננו במיקוואיקי.

 

יום 5 >מיקוואייקי – קובנה

נחצה בבוקר את הגבול מפולין לליטא. עצירתנו הראשונה במדינות הבלטיות היא בקובנה, ששימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם . עם הגעתנו נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר העתיקה ונשוטט במדרחוב הצבעוני. לינה בקובנה

 

יום 6 >סובאלק – קובנה – וילנה

הבוקר ניפרד מקובנה ונמשיל אל וילנה, בירת לטביה. את היום נקדיש לסיור בעיר הירוקה והיפה בעלת העבר העשיר, אשר שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. נתחיל בתצפית על העיר ממצודת "גדימינס", נסייר בקתדרלת סנטה אנה המרהיבה, ונראה את מגדל הפעמונים המיוחד. נבקר במוזיאון הענבר "הזהב של ליטא", ובאוניברסיטה העתיקה, מהמוקדמות והמרשימות במזרח אירופה. נבקר גם ברובע היהודי, ליבה התוסס של היהדות הליטאית. נצא אל מחוץ לעיר לטרקאי, בירת ממלכת ליטא במאות 14-15 תור הזהב של הממלכה, לביקור במצודה המרשימה של מלכי ליטא, השוכנת כאי מבוצר בלב אגם יפה. נסייר במבצר ובמוזיאון המקומי, בטרם נחזור לוילנה. לינה בוילנה.

 

יום 7 > וילנה

נוסיף ונטייל העיר וילנה להשלמת הביקור באתריה. נצא מן העיר על עבר פונאר. כאן נרצחו על ידי הנאצים עשרות אלפי אנשים, רובם המכריע יהודים. לינה בוילנה

 
יום 8 >וילנה – שאולאי – ארמון רונדלה – ריגה

נצא מוילנה לכיוון ריגה, כאשר נשלב עצירות מעניינות בדרכנו. נעצור תחילה בשאולאי. נסייר במרכז העיר ונבקר בוילה של חיים פרנקל, גימנסיה יהודית שבזמן מלחמת העולם השנייה הוסבה לבית חולים צבאי גרמני. נחצה את הגבול ללטביה ונבקר בארמון רונדלה, הבנוי בסגנון בארוק. עם ערב נגיע לריגה, בירת לטביה. לינה בריגה.

 

יום 9 >ריגה

את כל היום נקדיש לריגה. תרבותה העשירה וההיסטוריה הפוליטית של העיר, השאירו בה סגנונות ארכיטקטונים המשלבים אלמנטים סלאבים, גרמנים וסקנדינבים מגוונים. במרכז העיר ניצב האזור העתיק שנבנה על ידי והאבירים הליבוניים של המאה ה – 13 , בימי "ברית ההאנזה" (ברית ערי המסחר הגרמניות). הרובע שוחזר בשלמותו עם המבנים העתיקים, הכיכרות, והרחובות, ביניהם משולבות חנויות חדשות ומודרניות. יומים נקדיש לעיר היפה. נסייר בעיר העתיקה וב"גטו היהודי". נתרשם מהקתדרלה המיוחדת, בית הגילדות והשער השבדי. נעלה לתצפית מצריח כנסיית סט. פיטר, נראה את בית העירייה ו"בית הראשים השחורים" בכיכר ועוד. נבקר תצוגה הפתוחה של ה"ארט-נובו" ונקנח בשוק המדהים. בערב נהנה ממופע פולקלור מקומי. לינה בריגה.

 

יום 10 >ריגה – סיגולדה – טאלין

נשלים את ביקורנו בריגה היפה וניסע צפונה לאורך חוף הים הבלטי לסיגולדה, "שוויצריה של לטביה" . העיר שוכנת בלב גבעות יפות ואגמים ועשירה במבנים מרשימים מימי הביניים. נחצה את גבול אסטוניה ונמשיך לטאלין בירת המדינה, הקטנה והאקזוטית שבבירות הבלטיות. עם הגעתנו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. לינה בטאלין.

 
יום 11 >טאלין

היום נכיר את טאלין, הבנויה על חופו של מפרץ פינלנד. נטייל במרכז העיר העתיקה בת 800 השנים, נראה את בית הפרלמנט, כיכר בית העיריה מהמאה ה - 15, חומות העיר, מצודת טומפאה, קתדרלת אלכסנדר נייבסקי והנמל התוסס. נשוטט בסמטאות הציוריות ונבקר בכמה ממבניה המרשימים, שחלקם הוכרו כאתרי מורשת עולמית. לינה בטאלין.

 

יום 12 >טאלין – ת"א

בהתאם למועד הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה לתל אביב, דרך חניית ביניים.

 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיוללכל הטיולים המאורגנים לפולין
לכל הטיולים המאורגנים לליטא
לכל הטיולים המאורגנים ללטביה
לכל הטיולים המאורגנים לאסטוניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015