ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לסין הקלאסית לשומרי מסורת, כולל ההר הצהוב, 15 יום

טיול זה נמכר כרגע לקבוצות סגורות לפרטים נוספים צרו עמנו קשר 

טיול מושלם עבור אלו שמגיעים למדינה המדהימה הזו בפעם הראשונה, זהו הטיול שמאפשר לכם להכיר את סין מקרוב והוא כולל את כל המקומות והאטרקציות בסין: בייג'ינג ואתריה - העיר האסורה, כיכר טיאן אן מן, ארמון הקיץ והחומה הסינית; הבירה ההיסטורית של סין, שיאן, בדגש על האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר בעולם אתר חיילי הטרקוטה; פנינת הטבע של הטיול המאורגן לסין הן ההר הצהוב, אליו נעפיל כדי לצפות בנופים שובי לב, גבעות הקארסט הייחודיות העוטפות את גווילין ואת עיירת התרמילאים יאנג שואו. את ההכרות הראשונה שלנו עם סין נקנח בביקור בעיר המרתקת והיפה האנג ג'ואו, עיר התעלות שזכתה לכינוי "ונציה של המזרח", בעיירת המים ז'ו ג'ואנג ועיר העתיד שנגחאי עם המגדליה הגבוהים.

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול מאורגן לסין?

כי המסלול מקיף וממצה - טיולנו בסין מקיפים את אתרי החובה, ויכול להתאים גם לאלו שזמנם קצר. המסלול כולל את שנגחאי, בייג'ינג, שיאן וגווילין ואת ההר הצהוב הייחודי.

כי שלובים בו 4 מופעים מרהיבים - מופע מסכות הזהב בבייג'ינג, מופע שושלת טאנג בשיאן, מופע "רשמים" ביאנג שואו ומופע האקרובטיקה בשנגחאי.

כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסין רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בסין מדריכים רק מדריכים מקצועיים, פרטים אודותיהם בחלק האחרון של התכנית.

 

סוג הטיול: שומרי מסורת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ אביב
Facebook Favorites

טיול מאורגן לסין הקלאסית לשומרי מסורת, כולל ההר הצהוב, 15 יום


 

ימים 2-1 | טיסות בינלאומיות לבייג'ינג הממלכתית והקיסרית

נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) אל עיר הבירה הסינית בייג'ינג (Beijing). לאחר פרודצורת הויזה, נצא אל לב ליבה של עיר הענק בייג'ינג: העיר האסורה (Forbidden City). נתחיל בכיכר טיאן אן מן (Tien An Men), המשתרעת על שטח עצום - 440 מ"ר ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים במאה ה-20 שהתרחשו בה ונראו בכלי התקשורת. במרכזה של הכיכר ניצב המאוזוליאום של היו"ר מאו דזה דונד, בו גם חנוטה גופתו ומקבלת את הסינים המעריצים. מסביבה מבנים חשובים בחיי אומה: היכל העם ובניין הפרלמנט הסיני, המוזיאון הלאומי ההיסטורי והעיר האסורה - עיר קיסרית, שהיא היום מוזיאון הפתוח לציבור אך בעבר הותרה הכניסה אליו רק לקיסר, משפחתו, סריסיו ופילגשיו. ניכנס לעיר האסורה דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר, ונבקר בין ההיכלות, החדרים והאזורים הטכסיים. לאחר ביקור ממלכתי שכזה נבקר בשכונות הישנות () של מרכז בייג'ינג בעזרת ריקשות - נראה את השכונה הסינית הקלאסית, ששימשו למגורים של משפחות האצולה, שרצו להישאר "קרובים לצלחת" ולמשכנו של הקיסר. נמשיך אל שוק האוכל המיוחד של ווא פו ג'ינג (Wang Fu JIng), שם נתרשם ממנות המזון יוצאות הדופן שהובאו אל הרחוב מרחבי סין. ארוחת ערב בבית חב"ד ולינה בבייג'ינג.

 

יום 3 | התעמלות בוקר במקדש השמיים והליכה על החומה הסינית הגדולה

עם שחר נשכים יחד עם המוני גמלאי העיר בייג'ינג, ונצא אל דרום העיר לביקור במקדש השמיים (Temple of Heaven) - מקדש ששימש בימים עברו את קיסרי שושלות מינג וצ'ינג לטקס דתי אחת לשנה - משמש כיום כאתר הבילוי בה' הידיעה: המוני אדם נאספים בגן הענק המקיף את המקדש ועוסקים בתרגילי טאי צ'י, במשחקי כדור, בריקוד, בשירה ונגינה, במשחק וברקמה - פעילות ענפה ומגוונת. אחרי שנתנסה בתרגילי התעמלות, נבקר במקדש המרשים ונבין את הטקס שנערך כאן בכל אביב. נמשיך אל החומה הגדולה, קו גבול שסומן בקצה הצפוני של הממלכות הסיניות ואוחר לחומה אחת במאה ה-3 לפני הספירה. אנו נבקר בקטע החומה גיא גואו יואן (Juy Yong Guan), הממוקם במקום גבוה ואסטרטגי החולש על הנוף. לאחר הביקור בחומה ניסע לביקור ב"דרך הרוחות" - דרך הכניסה הטכסית אל קברי הקיסרים של שושלת מינג (Ming Tombs), שם נתוודע אל הפסלים המיתיים והמציאותיים יותר השומרים עד עצם היום הזה על קברי הקיסרים הקדמוניים. לקראת ערב נצא לצפות במופע "מסכות הזהב", נאכל ארוחת ערב בבית חב"ד ונלון בבייג'ינג. 

 

יום 4 (שישי) | שיאן עירם של 13 שושלות ושל השושלת שאיחדה את סין

בבוקר ניסע אל נמל התעופה כדי לטוס לעיר הבירה הקדומה של 13 שושלות סיניות - העיר שיאן (Xian). כשנגיע לשיאן ניסע לבקר באחת התגליות הארכיאולוגיות המרתקות ביותר שנחשפו במאה העשרים ברחבי העולם כולו: אתר חיילי הטרקוטה (The Terracotta Army). למעלה מ-6,000 דמויות של חיילים וסוסים, עשויים מחומר הטרקוטה, ערוכים אלי קרב, עומדים בו כדי להגן על קברו של מייסד שושלת צ'ין הקיסר שי צ'יחואנג די. זו השושלת הראשונה שהצליחה לאחד את הממלכות הסיניות למדינת ענק אחת במאה ה-3 לפני הספירה! נערוך ביקור בביתנים השונים ונבקר במוזיאון המסביר על תולדות חייו של הקיסר והמקום. ארוחת שבת ולינה בשיאן. 

 

יום 5 (שבת) | שבת בעיר שיאן המיוחדת

את שבת המלכה נבלה במרכז העיר שיאן: נטייל ברגל ונחלוף על פני מגדל התוף ומגדל הפעמון, ששימשו דרך ליידע את השעה לתושבי העיר. ניכנס לרובע החואי ונבקר ב"מסגד העננים הגדול" של שיאן (Da Qing Zheng), מבנה הנראה כמקדש סיני ומשמש עד היום כבית תפילה למאות אלפי המוסלמים המתגוררים בעיר, שמקורם בסוחרים שהתיישבו כאן במאות ה-9-8; המסגד והרובע מסמלים את הסבלנות והפתיחות הדתית, שהייתה קיימת בעיר במאות ה-9-6. במוצאי שבת נצא לצפות במופע של מחול ומוזיקה, שמציג את מופעי המחול והמוסיקה האופייניים לקיסרי שושלת טאנג - תקופת השיא בתרבות ובאמנות הסינית. ארוחת צהריים במלון ולינה בשיאן.

 

יום 6 | הר הפרחים הדאואיסטי

הבוקר ניסע לבקר בהוּאָה שָאן (Hua Shan) "הר הפרחים", המקודש לזרם הדָאוֹאִיסטי בתרבות סין המבקשת לסייע בידי היחיד להתמודד עם קשיי וסבל העולם. נבקר במנזרים בין השבילים התלויים, ונעפיל אל אחת מ-5 פסגות ההר הנישא לגובה 2,200 מ'. בערב נשוב לשיאן ונאכל ארוחת ערב ונלון בה.

 

יום 7 | טרסות האורז ב"זנב הדרקון" והשבטים המקומיים

הבוקר נטוס לגוילין (Guilin) שבמחוז הדרומי גואנג שי, ונמשיך בנסיעה אל אזור שדות האורז של לונג שאן (Long Shang) - אחד המקומות היפים ביותר בסין, בו טרסות האורז מדורגות לאוך כל המדרונות. נעצור לביקור בכפר בני שבט היאו, שבנותיו נוהגות לאסוף כל שערה נושרת במהלך חייהם ולהוסיפה אל השערות שעל ראשן בקשירה מיוחדת, וכך נוצרת רעמת שיער ארוכה ויוצאת דופן אותה הן מעצבות כך שכל הרואה אותן יידע את מצבן החברתי! משם נמשיך אל יאנג שואו (Yang Shuo) לארוחת ערב ולינה.

 

יום 8 | יאנג שואו בינות להרים הזקורים וליד הנהר הכחול

הבוקר נצא לשייט בלתי נשכח במורד נהר הלי (Li River), המפורסם בנופיו בסין ובעולם כולו ואף מופיע על שטר כסף סיני - בלב גבעות הגיר המיוערות והזקורות, תוצאה של פעילות קארסטית מיוחדת, תהליך ארוך של המסת סלעים קשים. ניסע לעיירה פולי (Fuli), המפורסמת במניפות נייר יפות המיוצרות בה, ונטפס על גבעת הירח (Moon Hill). לאחר מכן, נשוטט בעיירה הציורית יאנג שואו - אחד המקומות היפים בעולם, העשיר ביערות ובשדות אורז, שזורים בתעלות ובנהרות וגבעות זקורות. בערב נצא לראות את ההופעה "רשמים" בבימויו של הבמאי הסיני הידוע ז'אנג יי מו, שמלבד סרטים רבים שיצר הוא ביים את טקס פתיחת המשחקים האולימפיים ב-2008. בהופעה נוטלים חלק מאות שחקנים, כולם תושבי האזור שאומנו במיוחד לצורך ההופעה. לינה וארוחת ערב ביאנג שואו. .

 

יום 9 | האנג ג'ואו "גן עדן עלי אדמות"

בבוקר ניסע אל נמל התעופה של העיר גווילין, ממנו נמריא להאנג ג'ואו (Hang Zhou), העיר אותה כינה מרקו פולו 'גן העדן עלי אדמות'. במרכז העיר משתרע אגם ענק - האגם המערבי (West Lake), שהוא התחלת הדלתא של נהר היאנגצה, שאחת הזרועות שלו חוצה את שנגחאי (אליה עוד נגיע). עם הנחיתה נעלה לשייט באגם המערבי, הנחשב ליפה באגמי סין, נראה את מבוך האיים הקטנים, בין שלל צמחי נופר ולוטוס, דגי זהב וצבי מים. לאחר ארוחת הערב נצא לשיטוט בעיר העתיקה של האנג ז'ואו. לינה וארוחת ערב בהאנג ג'ואו. 

 

יום 10 | האנג ג'ואו – ההר הצהוב

נתחיל את הבוקר בביקור במטעי התה המפורסמים, נכיר את הגידול, נלמד על תהליך עיבוד התה, נבין את ההבדלים בין התה הירוק לתה השחור ונטעם את התה האהוב ביותר על הסינים - תה "באר הדרקון". נצא בנסיעה אל העיר טונשי (Tunxi), השוכנת לרגלי ההר הצהוב (Huang Shan). טונשי היא סין של פעם: בתים עתיקים, מדרחוב אבן אחד עתיק עוד יותר, מגדלי פקעות משי ודוכנים של פטריות, שורשים ועשבים (הנקטפים בהר) כמו גם חפצי אומנות, מכחולים ונייר. ארוחת ערב ולינה בטונשי. 

 

יום 11 (שישי) | ההשראה של האמנים - ההר הצהוב

נקדיש את היום להר הצהוב שהיווה השראה לציירים, משוררים ופילוסופים בכל התקופות ובכל הזרמים, בעיקר לאלו הדאואיסטים, וגם מקום לברוח מהמציאות היומיומית הלחוצה. ההר היה לא רק מקום מפלט, כי מקור "ראשיתם של ריבוא הדברים". זו שמורת טבע, המפורסמת והחשובה ביותר בסין: צוקי סלע של אבן חול, הנישאים לגבהים של עד 2,000 מטר, מעוטרים בזן מיוחד מאוד של אורן ננסי, ועשרות פסגות הרים משוננות עטופות בים של עננים. נעפיל ברכבל אל מרומי ההר, נשוטט בין שביליו ככל שהזמן יותיר לנו, ולאחר מכן נמהר בנסיעה אל סוג'ו (Suzhou) המוגדרת על ידי הסינים "גן העדן של מטה", וניסע למלון להכנות לקראת שבת. אחרי התפילה וקבלת שבת, נשתתף בסעודת שבת חגיגית, בשרית וכשרה. לינה בסוג'ו. 

 

יום 12 (שבת) | שבת בסוג'ו העיר החמדמדה ומלאת הגנים

לאחר תפילה וארוחת בוקר, נצא לטייל ברחובות העיר ונבקר בגן העתיק ביותר בעיר "ביתן הגל הכחול" (Cang Lang) - הקיים כבר 900 שנה. נבין את המשמעות של "הגן" - בית האציל והעשיר הפרוש בתוך גן, ואת אמנות הגן הסינית, המאוד ייחודית, המגדירה את מאפייניו ואת אופני הטיפול בו. בצאת השבת, נצא למופע סיני מסורתי נוסח סוג'ו בגן רשתות הדייג (Master the Nets Garden), אחד הגנים הקטנים והמפורסמים של סוג'ו ואולי בעולם כולו. נטייל בסימטאות הציוריות. לינה וארוחת צהריים במלון בסוג'ו.

 

יום 13 | שנגחאי עיר אולטרא מודרנית ללא הפסקה

נעזוב את סוג'ו לשנגחאי (Shanghai) - אחת הערים הגדולות בעולם והשנייה בגודלה בסין. עיר מודרנית, תעשייתית ועמוסה, המושפעת רבות מהעולם החיצון. את ביקורנו בעיר נתחיל בגן-באזאר יו (Yu Yuan Gaden), שהוקם על ידי סוחר עשיר לפני 400 שנה בעבור הוריו. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה לצד אגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נמשיך אל הרובע הסיני, שהוא השכונה הסינית בעיר שנבנתה על ידי ארצות המערב שקיבלו בה שכונות כחלק מההסכמים של כניעת סין במלחמות האופיום. נצא אל הבאזאר שהוא למעשה היום שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. מכאן נמשיך לביקור בבית הכנסת, הממוקם באזור השכונה היהודית שקלטה במאה ה-19 את יהודי רוסיה ובמאה ה-20 את פליטי מלחמת העולם ה-2. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון שבחצר שלצדו ונשמע את הסיפור היהודי המרתק של שתי הקהילות ושל הקהילה היהודית העשירה שקלטה אותם. ארוחת ערב בבית חב"ד ולינה בשנגחאי.

 
ימים 15-14 | שנגחאי עיר חצויה על ידי נהר ההואנג פו וטיסות לארץ

נקדיש את היום לשנגחאי, הממוקמת על אחת מזרועות היאנגצה באזור הדלתא - נהר ההואנג פו; נהר אדיר זה הוא מקום נהדר לנמל מוגן - דבר שמדינות המערב הקולוניאליות שמו עליו עין במאה ה-19. נתחיל את היום בתצפית מאחד המגדלים הרבים המעטרים את העיר, ושמראשם נשקף נוף פנורמי קסום של עיר הענק. נמשיך לאחת מהמלאכות המפורסמות של סין - היא מלאכת ייצור המשי. נאכל ארוחת צהרים ונבקר במוזיאון לתכנון עירוני (Planning City Museum), המתאר את העיר לתקופותיה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. אם יישאר זמן נבקר בשוק החיקויים' שמכיל חיקויי מותגים רבים ומגוונים. בשעות הערב נצא לבילוי ערב שיחתום את ביקורנו בסין - מופע אקרובאטיקה מעורר ההשתאות. מפה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל. נחיתה ביום ה-15 בצהריים. 

לכל הטיולים המאורגנים לסין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015