ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול 6 ימים לסיני הקסומה; הרים, בוסתנים, חופים ואלמוגים

דרום סיני הוא ללא ספק אחד המקומות המופלאים בעולם. מעבר לחופי הטורקיז השלווים והמפורסמים מתחבא עולם מופלא אף יותר של נאות מדבר, מעיינות, קניוני אבן חול ופסגות גרניט אדומות המתנשאות לגבהים אדירים. בטיול זה נשלב הליכות (ברמה בינונית-קלה)  שייט ושנירקולים בשוניות מהיפות בעולם.  


סוג הטיול: טיול גיאוגרפי משולב בהליכות
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, נוער

Facebook Favorites

טיול 6 ימים בסיני


  

יום 1> מפגש בטאבה- ואדי תמילה- עין חודרה- סנטה קטרינה 

8:30- ניפגש במעבר טאבה ונחצה את מעבר הגבול לסיני. ניפגש עם הרכב והצוות המקומי ונצא דרומה לאורך חוף ים סוף.  נעצור לתצפיות מרגשות על הפיורד ואי האלמוגים המפורסם.בחוף המעגנה האדומה נרד לרחצה ושנירקול ראשון. מכאן נצא לטיול רגלי, כשעתיים, בואדי תמילה המגוון.  נמשיך לדרך זיווה, ונעלה דרך נופי אבן החול המרהיבים  של מזרח סיני אל מרומי סיני.נעצור לטיול רגלי קצר אל סלע הכתובות ולתצפית יפה אל הנווה הציורי של עין חודרה.לקראת ערב נגיע למלוננו בסנטה קטרינה, אשר בלב הרי הגרניט האדומים.  

 

יום 2> למרומי הר סיני (ג'בל מוסה)  בקעות הנזירים בג'בל צפצפה ומנזר סנטה קתרינה 

נשכים ללטפס למרומי הר סיני,( 2285 מ' מעל פני הים) לתצפית מופלאה אל הנופים הנהדרים של הרכסים האדירים של דרום סיני. מראה קסום של פסגות הגרניט האדומות והבקעות החבויות ביניהן, חובקית בוסתנים מוריקים.  נרד מהפסגה אל בקעות ג'בל ספסאפה שלרגליה ונצא לגלות את מורשת המתבודדים  המסתורית והמעיינות החבויים בין הרכסים האדומים.לאחר מנוחה במלון נצא לבקר במנזר המפורסם, הנחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם, ושומר עדיין על טקסי הפולחן המקוריים. עם ערב נשוב למלוננו.

 
יום 3> טיול בוסתנים – שארם א שייח 

אין מקום קסום יותר מוואדיות ההר הגבוה של סיני; קירות הגרניט האדומה המזדקפים אל השמים הכחולים, מעל בוסתני הפרי המוריקים  בתחתית הקניון יוצרים מראה בלתי נשכח. עם בוקר נצא לטייל באחד מואדיות הבוסתנים של בני שבט הג'בלייה המקומי אשר קשר את גורלו עם מנזר סנטה קתרינה. מאות שנים  מטפחים הבדואים את בוסתני הפרי והירק של המנזר ושל בני השבט. נפגוש את בעלי הבוסתן שיארחו אותנו במשעולי הבוסתן. נלגום ממימי הבאר הטהורים והצוננים, נטייל בין עצי הפרי וערוגות הירקות השופעות בלב המדבר. בין לגימות התה המתוק וטעימות מהפטיר המסורתי נלמד על אורחות חייהם המסקרנים של הבדואים של סנטה.   לקראת צהרים ניפרד ממארחנו מסבירי הפנים ונעזוב את נופי פסגות הנהדרים של ההר הגבוה.  ניסע דרומה לשארם א שייח. לאחר שנתמקם במלוננו ומנוחה קלה נצא למרכז שארם ונתרשם מתנופת הפיתוח התיירותי הגרנדיוזי שעברה אופירה הזכורה לכולנו. נלון בשאר א שייח.

 
יום 4> שארם א  שייח- ראס מוחמד- דהב 

את סיורנו בעיר בקייט התוססת נתחיל בתצפית על ראס נצראני, מול האי טיראן. כאן הציב נאצר את תותחיו וחסם את מיצרי טיראן. נמשיך אל הקצה הדרומי ביותר של חצי האי סיני, אל שמורת הטבע בראס מוחמד. נטייל בחורשת המנגרובים המשגשגת כאן בירוק עמוק, על רקע המדבר הצחיח. נמשיך לשנירקול בשונית המפורסמת, הנחשבת לאחת מהעשירות וצבעוניות ביותר בעולם. לקראת צהרים ניפרד מפלאי ראס מוחמד ונצא שוב אל בין הרי הגרניט בדרכנו צפונה לדהב.  לאחר התמקמות במלון נצא לסייר בעסלה, כפר הדייגים הצנוע שמתח את פניו בשנים האחרונות. נטייל בכפר ובשוק התוסס, ונשקיף אל הרי סעודיה מעבר למפרץ, הנצבעים באדום הנפלא של שעת השקיעה.  נלון בדהב.  

  
יום 5>   דהב-  בג'יפים לבלו הול-  שייט לראס אבו גלום-  נואיבה

עם בוקר נעלה על הג'יפים איתם נרכב  מדהב לאורך החוף צפונה לשנירקול נהדר בריף המפורסם של הבלו הול. כאן נעלה על סירה ונפליג לרגלי המצוקים האדירים הנופלים בחדות אל הכחול העמוק של הים, בדרכנו אל ראס אבו גלום. נבלה ברצועת חוף נידחת, השומרת עדיין על אווירת סיני של פעם. נספוג  את השלווה האין סופית, הממכרת של סיניעל רקע התפאורה המרהיבה של ההרים האדומים והים הכחול.  נעלה שוב על הג'יפים שיגיעו מסביב וניסע ללגונה הכחולה המקסימה. נעזוב את החוף ונעלה עם הג'יפים לנווה של ביר זריר, ומכאן נמשיך לנואיבה, כאן נבלה את לילינו האחרון בסיני.

  

יום 6> בוקר בחוף נואייבה וחזרה למעבר טאבה 

נהנה מבוקר נינוח במלוננו בנואייבה. ניפרד מנואיבה ונצא צפונה אל החוף הקסום של ראס א שיטן. לשנירקול פרידה בריף היפה. לקראת הצהריים נפרד מסיני ונעלה צפונה בדרכנו חזרה למעבר הגבול בטאבה. (נגיע למסוף המצרי בין 14:00-15:00)

 

 • ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, מזג האויר ומיטב שיקולי המדריך 

הערות -

הטיול מיועד לבעלי תו ירוק בלבד

קיימת אזהרת מסע לסיני

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גאוגרפיית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
לכל הטיולים המאורגנים לסיני
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015