ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לקפדוקיה ורכס האלאדאלר, 6 ימים

זהו טיול מיוחד המשלב בין העמקים, המבצרים וארובות הפיות של קפדוקיה עם רכס ההרים הגבוה של האלדלאר מדרום. נשלב הליכות רגליות קלות, בנות כשעה וחצי עד שלוש שעות בלב הנופים המרהיבים, וגם נגיע אל האזור הפראי והמיוחד של מורדות הרי האלאדלר ואל השיא של מעינות- מפלים היוצאים מאמצע המצוק של אזור אולו-פינאר.

 

סוג הטיול: גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, ומשפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו
Facebook Favorites

 טיול   למרכז טורקיה
קפדוקיה והרי אלאדלאר


  

יום 1> ת"א – נבשהיר - גוזלייורט

נצא בטיסה מתל אביב לנבשהיר, הסמוכה קפדוקיה. כאן נעלה על המיניבוס אשר יחכה לנו ויוביל אותנו מערבה לעבר אזור נחל המלנדיז אשר פורץ את דרכו בתוך קניון בזלת מרהיב היורד מהר הגעש המושלג חסן (3256 מ'). כאן נערוך הליכה רגלית יפה בה נרד את הקניון, ונחקור את צפונותיו בהם כנסיות ביזנטיות עתיקות החצובות בסלע ומעוטרות בפרסקות (ציורי קיר). נלון באזור הקניון בכפר גוזלייורט, כפר יווני במקורו השומר על צביונו המיוחד.
 

יום 2>  גוזלייורט - קפדוקיה

את הבוקר נפתח בגיחה לאחד האתרים המרתקים באזור, העיר התת קרקעית דרינקויו. זוהי מערכת מהמפוארות בעולם של מחילות תת קרקעיות היורדות עד 8 קומות מתחת לקרקע. המערכת שימשה אמצעי מסתור והגנה לראשוני הנוצרים בבורחם מהאויב הרומאי. העיר שימשה את תושביה עד התקופה העות'מאנית. נמשיך מכאן לנבכי קפדוקיה. כאן נערוך הליכה רגלית ב"עמק היונים" המקשר בין "שן סלע המבצר באוצ'יסהר לבין עמק גרמה. הליכה רגלית יפהפייה בלב קפדוקיה, נתפתל עם הערוץ הזורם בחלקו, נתבשם מריח פרחי הבר, נחלוף דרך אמות מים עתיקות ומנהרות ונתפעל מהנוף המיוחד והמוזר. נגיע אל הכפר גרמה. נלון באזור
  

יום 3> קפדוקיה

יום המוקדש כולו לקפדוקיה. להליכה רגלית יפה ב"עמק האהבה" המלא בעמודים פאליים. המשקיף על כל עבריו. נמשיך מכאן לעמק השושנים ולאזור הקולומבריומים המושלמים של כנסיות הפנג'רליק, בו נבקר בהליכה קלה, עד שן סלע המבצר באורטיסהאר. לאחר ארוחת הצהרים נגלה את צפונות אזור עמק פאשה ביי בו מצויות ארובות הסלע המושלמות ביותר.
* המעוניינים יוכלו לצאת השכם בבקר לטיסת כדור פורח מרהיבה של כשעה מעל אתרי קפדוקיה (תוספת תשלום, תלוי במזג האוויר והזמנה בזמן). 

  

טיולים מאורגנים לקפדוקיה טיולים מאורגנים לקפדוקיה טיולים מאורגנים לקפדוקיה

    

 
יום 4>  קפדוקיה – מפלי קפוזבאשי

נצא לסיור בעיירת הקדרים אבנוס על גדות הנהר האדום, ה"קיזיל ארמק". כאן נבקר באחת מסדנאות הייצור של כלי החימר ונתוודע לתחביבו המוזר של הקדר. מכאן נצא דרומה מארץ קפדוקיה לעבר רכס הטאורוס המגיע לשיאו כאן ברכס האלדלאר.  נרד לאחד האזורים המיוחדים והנידחים בטורקיה. מורדות הרכס המזרחיים ונהר הזמנטי המנקז אותם דרך קניון נהדר. נערוך הליכה רגלית יפה למפלי ישילקוי. קבוצה של מעיינות הנופלת לקרקעית הערוץ על פני גשר טבעי יפה ונמשיך למפלי קפוזבאשי. כאן נחזה באחת התופעות המדהימות (לפחות לעיניים ישראליות יבשות) של פריצת מפלי מים אדירים מתוך בטן ההר הישר אל תחתית הערוץ. הלינה תהיה במלון פשוט על גבי פלג נחל זורם.
  

יום 5> מפלי קפוזבאשי ומורדות האלאדלאר

נוסיף ונטייל באזור הנהדר של מורדות רכס האלאדלאר, באזור הכפר היפה אולופינאר (המעיין היבש), ונתוודע לאריגת השטיחים המסורתית הנהוגה בו. נשוב אל המלון הממוקם בקניון הנהדר. נשוב על עקבותינו ונחזור לעבר העיירה דוולי וממנה על מורדות הר הגעש ארג'ייאס, המתנשא לגובה של כמעט 4 ק"מ ובמורדותיו מצוי אתר סקי. מכאן נרד אל לקייסרי . העיר החשובה העתיקה הנמצאת על דרך המשי, היתה גם מרכז חשוב עוד מימי הרומאים. נשוטט בסימטאותיה, שווקיה ומבצרה העות'מני האדיר. לינה בקייסרי.

  

יום 6> מורדות הארג'ייאס וקייסרי

נטייל בסביבת העיר קייסרי, כולל הליכה באזורי מורדות הר הגעש ארג'ייאס. נשלים את ביקורנו בקפדוקיה ונטוס ארצה מקייסרי בטיסת המשך לתל אביב
 

  

מצגת קפדוקיה ורכס האלדאלאר

לכל הטיולים המאורגנים לטורקיה
לכל הטיולים המאורגנים לתורכיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015