ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הודו שלא הכרתם- מסלול אל 7 האחיות במזרח הודו , 14 יום

החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר המפעיל את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה מתערבבים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים- כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין. הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר, והטיול המאורגן להודו הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה, לה אי אפשר להישאר אדישים. בטיול זה נבקר בחלקה הלא מוכר והמסתורי של הודו, בקבוצת מדינות הנמצאת מזרחית לבנגלדש ונושקת לגבול עם בורמה, חבל ארץ המכונה 7 האחיות ובו המדינות-אסאם, מיזורם, נגלנד,מגאליה, מניפור, ארונצ'ל פרדש וטריפורה חבל ארץ זה מחזיק בכמה שיאי עולם עליהם ניחשף במהלך הטיול. זוהי ארצם של שבטים הדבקים במנהגים, לבוש ומסורות כמו אבותיהם. אנו נפגוש בהם וניחשף לתרבותם ולנופים הייחודים של האזור.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהודו ?

 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................  

דרגת קושי: קלה
........................................................  

קהל היעד: בוגרים
........................................................  

עונות מומלצות: 
חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן להודו 


    

ימים 1+2> תל אביב- דלהי – טיסה לגוהאטי במזרח הודו

בערב נצא בטיסה לדלהי. ננחת למחרת בבוקר ולאחר איסוף המזוודות נעבור לטיסת פנים לגוהאטי שבמזרח הודו, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות. גוהאטי הינה בירתה של מדינת אסאם ונחשבת לבירה הכלכלית של אזור 7 האחיות בו נבקר בטיולנו. לאחר התארגנות במלון נצא אחר הצהרים בשעה יפה ונעימה של היום לשייט על נהר הברהמפוטרה, נהר ששמו מהלך קסם ומצית את הדמיון. זהו אחד מהנהרות הגדולים והחשובים של הודו. לינה בגוהאטי (ע)

 

טיול מאורגן להודו

 


יום 3> גוהאטי – שילונג – היער הקדוש – המקום הגשום בעולם: צ'ארופונג'י

לאחר ארוחת בוקר נצא אל עבר צ'ארופונג'י הידועה גם בשם סוהרה, בדרכנו נעבור ליד אגם Umian , אגם מלאכותי שנוצר בשל הקמת סכר על הנהר, לצורך הקמת תחנת חשמל הידרואלקטרית. נמשיך בנסיעה וניכנס אל מעבה היער הקדוש, אשר שבטי האזור מאמינים שיש לו חוק אחד והוא שאסור לקחת דבר מהיער, אפילו לא עלה או אבן קטנה. מי שיקח דבר מהיער יביא על עצמו מחלות ואף מוות. בזכות החוק אנו זוכים לבקר ביער עתיק בן למעלה מ- 1000 שנים, יער סבוך ומרשים שיד אדם לא התערבה ופגעה בו. בתום הטיול ביער ניסע לצ'ארופונג'י- המקום הגשום ביותר בעולם. נערוך תצפית על מפלי נואה קליקה ועל בנגלדש. לינה בצ'ארופונג'י (ב,ע)

 טיול מאורגן להודו

 


יום 4> צ'ארופונג'י- טיול רגלי לכפר נון גריט והגשרים משורשים - צ'ארפונג'י

היום נצא לטיול רגלי לכפר נון גריט, נבקר במערכת גשרים טבעיים אותם יצר הטבע משורשי העצים. משך ההליכה כ- 5-6 שעות במהלכה נפגוש את תושבי האזור, נתוודע לאורח חייהם הפשוט, נהנה מארוחת צהרים מקומית ונתפעם מהגשרים כולל גשר כפול שכולו יציר הטבע. לעת ערב נחזור ללינה בצ'ארפונג'י. (ב,צ,ע)

 

טיול מאורגן להודו

 
יום 5> מערת נטיפים בת מליוני שנים - דאוקי הכפר הנקי באסיה – השוק בשילונג

לאחר ארוחת בוקר ניסע לבקר במערת Arwah , מערה מאבן גיר ובה מאובנים, נטיפים וזקיפים שגילם מוערך בכמה מיליוני שנים. במערה חללים רבים ונהר שזורם אל תוכה. לאחר מכן ניסע לדאוקי, עיירת גבול קטנה בין הודו לבנגלדש. נבקר בעיירה הנקיה ביותר באסיה, עיירה שרחובותיה משובצים פחי אשפה העשויים מבמבוק, הזבל שבהם הופך בתהליך טבעי לדשן. נמשיך לשילונג ונבקר בשוק הצבעוני שלה. לינה בשילונג (ב,ע )

 

יום 6> אל שמורת קזירנגה עם קרנפים, פילים ואפילו טיגריסים

היום נשים פעמינו לעבר שמורת קזירנגה, שמורת טבע הידועה בקרנפים ההודים חדי הקרן שחיים בה. בנוסף ניתן לראות פילים, תאואים, איילים ומגוון גדול של ציפורים ואם יתמזל מזלנו אפילו נוכל לראות טיגריס בנגלי. נוף השמורה מגוון וכולל יער עשיר, מרחבים מכוסים בעשב גבוה ולצידו בריכות רדודות. בערב נהנה ממופע ריקוד מסורתי. לינה בקזירנגה (ב,ע)

 

יום 7> ספארי בשמורת קזירנגה – נהר הברהמהפוטרה

מוקדם בבוקר נצא לספארי ברחבי השמורה רכובים על גבי פילים או ג'יפים (תלוי בזמינות השמורה), נראה את חיות הבר בסביבתן הטבעית ובעיקר את הקרנף חד הקרן שמצוי בסכנת הכחדה וזהו אחד המקומות האחרונים שניתן לראותו. נחזור לארוחת בוקר ואחר כך ניסע לכיוון נהר הברהמפוטרה האדיר. לינה על גדות הנהר בג'והרט (ב,ע )

 

יום 8> שייט לאי מג'ולי- ביקור באי

לאחר ארוחת בוקר נשוט במעבורת יחד עם כלי רכב, סחורות ותושבי האי אל האי מג'ולי, הנמצא על נהר הברהמפוטרה. האי מחזיק בשיא גינס בהיותו האי הגדול ביותר שנמצא על נהר.
בהגיענו נצא לטיול רגלי באי ונצפה בחיי התושבים. באי היפיפה ניתן להרגיש את התרבות האסאמית במלוא תפארתה. באי חיים שבטים אסאמים (מלוכסני עינים) בינהם שבט המיסינג. האי הינו גן עדן לחובבי צפרות והביקור בו מהנה ומיוחד. לינה במג'ולי (ב,ע )

 

טיול מאורגן להודו

 

יום 9> יום באי מג'ולי

לאחר ארוחת בוקר נבקר בכפרים השונים שסביב מג'ולי. נבקר בבית של קדרים שם נראה הכנת כדי חרס בשיטות המסורתיות. נבקר אצל מר גוסאומי המפורסם בהכנת מסכות.
אחר הצהרים נבקר ב- Satras , הסטרה היא יותר ממנזר, היא מרכז תרבותי של אומנות ועבודת האל
דרך ריקוד, שירה ודרמה.
לכל סטרה יש את הייחוד שלה מבחינה אומנותית. בעבר היו מעל 65 סאטרות כיום נותרו כ- 22 פעילות. נבקר בכמה מהן ננסה לעמוד על ההבדלים ביניהן ולהבין את הפעילות המתרחשת בהן. לינה במג'ולי (ב,ע )

 
יום 10> שייט לג'והרט – דימפור: מקדש דת הג'ין

היום נחזור במעבורת לג'והרט. לאחר מכן ניסע אל דימפור. משמעות השם דימפור היא העיר ליד הנהר הגדול. דימפור היתה בירתו של שבט Kachari ואת עקבותיו ניתן עדין לראות בעיר. נבקר במקדש ג'ין שבעיר ונכיר את דת הג'ינים המיוחדת. לינה דימפור (ב,ע)

 
יום 11> דימפור – קוהימה בירת נגלנד - פסטיבל הורונביל

לאחר ארוחת בוקר ניסע לקוהימה עיר הבירה של נגלנד. נמשיך לקיסמה, כפר בו מתקיים כל שנה פסטיבל ייחודי הנקרא הורנביל. הורנביל הוא שמה של ציפור החיה ביערות המקומים ונפוצה בסיפורי העם של שבטי נגלנד. הפסטיבל מאוד פופולרי בקרב השבטים ונקרא גם פסטיבל כל הפסטיבלים. בני השבטים השונים מתאספים בקיסמה וחוגגים במשותף את תרבות נגלנד בשירה, ריקוד, מופעים ומשחקי חברה משעשעים כמו אכילת צ'ילי, פלפל ועוד. בפסטיבל נראה הופעות של השבטים המקומיים, לבושים בנוצות ותלבושות מסורתיות מרהיבות. נהנה מאווירת הפסטיבל ומארוחת ערב עם אחד השבטים. לינה בקוהימה (ב,ע)

 
יום 12> פסטיבל הורנביל הצבעוני

בבוקר נבקר בבית הקברות ללוחמי מלחמת העולם השניה שנפלו בקרב. לאחר מכן ניסע ליום נוסף של בילוי והשתתפות בפסטיבל הורונביל. מטרת הפסטיבל להחיות ולהגן על התרבות העשירה של נגלנד ולהציגה בחגיגות ומסורות. אנו כמבקרים נוכל לקבל הבנה עמוקה של התרבות ושל העם בנגלנד. נחווה את האוכל המקומי, נהנה מההופעות הצבעוניות, מלאכות היד שמוצגות בפסטיבל, תחרויות הספורט המקוריות, יריד המזון הססגוני, גילופי עץ, שירים וריקודים. ארוחת ערב במסגרת הפסטיבל. לינה בקוהימה (ב,ע )

 

טיול מאורגן להודו

טיול מאורגן להודו טיול מאורגן להודו


 
יום 13> קוהימה – דימפור - טיסה לדלהי

לאחר ארוחת בוקר ניפרד מקוהימה ומהמראות המיוחדים שעטפו אותנו ביומים האחרונים.
ניסע חזרה לדימפור ממנה נטוס בטיסת אחר הצהרים לדלהי. נעבור למלון ללינה בדלהי (ב,ע)

 

יום 14 > דלהי-טיסה חזרה

את היום האחרון נקדיש לביקור קצר בבירה דלהי, נבקר במקדש הסיקי בו פועלת מסעדה המגישה 24 שעות אוכל לכל נזקק ונצרך ללא תשלום. נחלוף על פני בניני הפרלמנט בדרכנו לשדה לטיסה חזרה לארץ. (ב)

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015