ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול למצרים לאורך עמק הנילוס, 13 ימים

בטיול מיוחד זה אנו נסע מקהיר עד לוקסור דרך האתרים החשובים שבעמק הנילוס והמשך בשייט עד אסואן ושוב ברכב עד אבו סימבל- כלומר- למעשה נסע לאורך כל עמק הנילוס מקהיר ועד אבו סימבל- קרבת גבול סודן. זהו טיול מעמיק ומושקע ומותאם לכל חובבי העולם העתיק ששואפים למיטב מיצוי פלאי מצרים כולל יום מלא בקהיר המוסלמית

 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד:  בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: מסוכות עד פסח

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למצרים כולל שייט


 

יום א' 1>  ת"א- קהיר

נטוס בטיסת צהרים לקהיר. נצא בחצי השני של היום לסיור בקהיר העתיקה מקום ייסוד העיר, על שלל אתריה המיוחדים לשלש הדתות, כולל בית הכנסת העתיק ע"ש איבן עזרא, וכנסיית קופטית. לפנות ערב נסע מערבה אל שולי העיר – למחוז גיזה ונלון אל מול הפירמידות הגדולות.

  

יום ב' 2> סקארה ממפיס

יום שלם בו נערוך סיור מקיף באזור ממפיס הבירה הקדומה של מצרים ובאתר הקבורה שלה- סקארה הנמצאים כ 20 ק"מ מקהיר. בממפיס העיר לא נשאר הרבה, ואנו נבקר במוזיאון פתוח קטן עם מספר פסלים חשובים. משם נעלה על הפלאטו אל אתר הקבורה של סקארה. נבקר במספר מצטבות- קברים של אצילים שנקברו בסמוך לפירמידות של מלכים מהממלכה הקדומה- אומנות מרהיבה של תאור חיי היום יום במצרים של אז , נכנס לפירמידה של טטי מהשושלת השישית עם כתבי הפירמידות . עיקר הביקור הינו בפירמידה הראשונה בתבל, מבנה האבן  המונומנטאלי הקדום בעולם- מתחם פירמידת המדרגות של המלך ג'וסר. סיור מרתק להבנת תהליך התפתחות בניית הפירמידות. נסיים הסיור באחד האתרים המוזרים במצרים: הסרום- בית קברות לפרים עם ארונות קבורה במשקל 60 טון ממוצע.  נחזור ללינה בקהיר

 

יום ג' 3>  פירמידות בגיזה, הספינקס. פירמידת מיידום-מינייה

נצא בבקר מהמלון לאזור גיזה, מיקום הפירמידות הגדולות. נערוך שם סיור ונכלול בו ביקור בתוך הפירמידה של חופו , וכמובן  בספינקס ומקדש העמק של חפרן. כמו כן נבקר במוזיאון הסירה- שיחזור ובנייה של סירה אדירה שנקברה ליד קבר המלך חופו ונמצא מפורקת בשנות החמישים קבורה ליד הפירמידה. בצהרים נצא דרומה לאורך העמק. נגיע לפירמידה במיידום- פירמידה שהתמוטטה ואנו ננסה לפענח את החידה לסיבות שגרמו למצב זה. נלון בעיר מינייה.

 

יום ד' 4> טונה אל גבל- סטלת הגבול של אחנאתון-בני חסן-אבידוס

עיקר ביקורנו יהיה באתר בני חסן: נעבור בשייט לגדה מזרחית של הנילוס ומשם נלך למצוק המזרחי של הנהר. שם נבקר במספר קברי אצילים מהממלכה התיכונה - קברים בגודל בינוני אך עם ציורי קיר מדהימים ומיוחדים לתקופה זו. נחצה חזרה את הנהר נצא לכיוון אתר ייחודי בטונה אל גבל- בית קברות ענק בו נחנטו בע"ח שוני ם ונקברו שם. נרד למחילות ונראה את המומיות השונות החנוטות- חתולים, בזים, קופים, צפור המגלן (ibis). תופעה מדהימה ומרתקת של גידול בע"ח מקודשים בחוות מיוחדות. בדרכנו משם נעלה לראות מצבת גבול של המלך הכופר אחנתון ונדבר על תקופתו הסוערת והייחודית להיסטוריה של מצרים הקדומה. נסע עד לאבידוס ללינה במלון מאוד מיוחד .

  

טיול מאורגן למצרים טיולים מאורגנים למצרים טיול למצרים

           צילום: אבי בלום


יום ה' 5> אבידוס-דנדרה- לוקסור

בחצי הראשון של היום נלך למקדש  לאבידוס ונתמקד במקדש מהיפים במצרים- מקדש   המקודש למלך המתים אוסיריס ואשר נבנה ע"י סתיו הראשון (אבי רעמסס השני). מקדש זה, אין שני לו באיכות העבודה האומנותית-עבודת  תבליטים נהדרת על הקירות, צבעים כאילו נמשחו אתמול- שלמות ויופי יוצאת דופן וכניסה מושלמת לחלק השני של הטיול- תקופת הממלכה החדשה של מצרים (1550-1100 לפנה"ס). לידו נמצא מקדש שנבנה ע"י בנו של סתי- רעמסס השני. ולמרות שהמקדש במצב שימור לא טוב, הרי זוהי הזדמנות להכיר את תאור קרב קדש בגובה העיניים וללמוד על אותה " מלחת עולם".  מאבידוס נסע למקדש דנדרה- מקדש  מהתקופה המאוחרת של בית תלמי (פתולומאים). נכיר את ההבדלים בית התקופות ונהנה  לעלות על הגג לתצפית על הסביבה (בשאר המקדשים לא מרשים לעלות). מדנדרה נסע  ללוקסור אליה נגיע לפנות ערב.

 

ימים שישי-שבת 6+7> אתרי הגדה המערבית לוקסור

 משך היומיים הבאים נכיר לעומק את פאר היצירה המצרית מתקופת הזוהר של הממלכה החדשה.   נטייל בגדה  המערבית של הנילוס –  במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו,  בכפר הפועלים בדיר אל- מדינה, במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל- בחרי, במספר קברי אצילים, וכמובן בעמק המלכים  שם נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון וכן בקבר המופלא של נפרטארי אשת רעמסס 2 – המושלם בקברי מצרים.  בערב נצא לסיור במקדש לוקסור המואר. נלון בלוקסור שני לילות. הערה: בשבת, יתמקד הטיול למקדש קרנק מרחק הליכה מהמלון 

 

יום א  8 > מקדש קרנק- תחילת השייט

 שיא הטיול  הינו ללא ספק  סיור מקיף במפואר במקדשי מצריים, גדול המקדשים  בעולם -  מקדש קרנק. זהו מקדש המכיל 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על  קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. המקדש עצמו הינו למעשה מתחם של הרבה מקדשים, כאשר המקדש המרכזי קודש לאל אמון- האל המקומי שהפך בתקופת הממלכה החדשה לאל מרכזי וחשוב. ברשותנו זמן רב לסייר ככל שנחפוץ במקדש המרכזי ובמקדשים מסביבו. נחזור בצהרים לספינה שלנו לארוחת צהרים. נתחיל בשייט דרומה לכיוון העיר אדפו. נחצה בלילה את הלוקרים של אסנה ולקראת חצות נעגון  באדפו.

 

יום ב 9 >בשייט- מקדש אדפו- אסואן

נצא בכרכרות סוסים ונבקר במקדש אדפו מהתקופה ההלניסטית, השלם במקדשי מצריים. נחזור לספינה ונשוט עד הגיענו אחה"צ למקדש קום אומבו- מקדש התנין. לעת שקיעה נבקר בו.  נחזור לספינה ובשעות ערב המאוחרות לאסואן. לינה על הספינה.

 

יום ג 10 >אבו סימבל, סכר אסואן

בבקר מוקדם  נסע באוטובוס אל מקדשי אבו סימבל- מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הנו אחד משיאי הטיול  ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני , מעל 10 מטר גובה כל אחד מהפסלים. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר ותהליך ההזזה מודגם יפה. נחזור  חזרה לאסואן בשולי מדבר סהרה המזרחי ובדרך נכנס לסיור בסכר הגבוה של אסואן  ובמחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור.  אחה"צ נגיע לאסואן ונעלה על פלוקות (סירות מפרש מקומיות) לשייט מקסים בין איי הגרניט שבנהר,  כולל ביקור בגן הבוטני ע"ש  קיצ'נר . נלון באסואן. לילה אחרון על הספינה.

 

יום ד 11 >קהיר המוזיאון הארכיאולוגי, חאן חלילי

בבקר נטוס מאסואן לקהיר (או ערב קודם, תלוי בזמינות הטיסות). בהגיענו בבוקר לקהיר,  נמשיך   לביקור במוזיאון הארכאולוגי הכולל  את מיטב ממצאי מצריים העתיקה וכמובן את האוסף  היקר והמדהים בעולם של תות אנך אמון. מכאן נסע לשוק חאן חלילי לילה  בקהיר.

 

יום ה  12  >קהיר המוסלמית

היום יוקדש לקהיר המוסלמית.  נבקר בשלשה מסגדים אבן טולון העבאסי,  סולטן חסן הממלוכי ומסגד האלבסטר של מוחמד עלי, מסגדים מפוארים המייצגים את התקופות השונות בהן הם נבנו  ואנו נלמד על תקופות הזהר של מצריים וקהיר לאחר הפיכתה לעיר מוסלמית ענקית. לא נשכח גם לבקר בקברו של סאדאת וניתן לו כבוד. נסע למלון ללילה אחרון 

 

יום שישי  13 > טיסה  לישראל

נצא בבקר לש"ת של קהיר ונטוס חזרה לישראל

 

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015