ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

המדינות הבלטיות – ליטא, לטביה ואסטוניה, בתוספת הלסינקי,12 ימים

ארצות הים הבלטי הן יעד עולה בתיירות לאירופה. השפעות הקשר ההיסטורי לרוסיה הסובייטית מצד אחד והשתייכותן בהווה לאיחוד האירופאי מצד שני, יצרו תרבות מקומית מיוחדת המשלבת את שני צדדי היבשת. ההיסטוריה, על תקופותיה השונות, ניבטת כאן באתרים רבים ומגוונים, החל מעתיקות מימי הביניים, וכלה באתרי ההיסטוריה המודרנית, דרך אתרי הקהילות היהודיות הגדולות ששגשגו כאן. יפי הטבע, גם לא פסח על המדינות הבלטיות, ויערות ירוקים לצד אגמים שלווים או נופי חופים בתוליים הן הנוף הקבוע המעניק אווירת חופש ושלווה. אימרה מקומית טוענת, שבקיץ כאשר נתקלים בנקודות שחורות לבנות לצד המשך הדרך, ניתן לפי הגודל לנחש אם זו פרה או חסידה, ואם אלו כתמים גדולים במיוחד ואפורים, בקרוב תעברו לצד טירה מדיאבלית נוספת. 

למה לטייל עם איילה גיאוגרפית במדינות הבלטיות?

 

בגלל הערך המוסף – מעבר לשלושת המדינות הבלטיות "הקלאסיות", אסטוניה, ליטא ולטביה, אנו באיילה הוספנו לטיולנו גם את הלסינקי בירת פינלנד.

  
בגלל המדריכים שלנו – את טיולנו מובילים מיטב מדריכנו אשר מכירים היטב את היעד ומאוהבים בו, שהדריכו כאן פעמים רבות מספור ומכירים כל פינה במדינות אלו.

 

סוג הטיול:עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: מבוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קייץ אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למדינות הבלטיות-ליטא, לטביה ואסטוניה


 

יום 1> תל אביב - וילנה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים אל וילניוס, היא וילנה, בירת ליטא. עם הגיענו ניפגש עם האוטובוס והצוות שילווה אותנו. בהתאם לשעת הגעתנו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר המדהימה בעלת העבר העשיר. נלון בוילנה. (ב,ע)

 

יום 2> וילנה

וילנה הירוקה והיפה שימשה מאז ומתמיד מרכז שלטוני ותרבותי של ליטא. מרכזה הוא הרובע העתיק, משלב בניינים עתיקים, כנסיות ומבנים יפים. נצפה על העיר ממצודת גדימינס, נסייר בבקתדרלה, נשוטט בסמטאות הציוריות, נבקר במוזיאון באוניברסיטה העתיקה, ובאתרים נוספים בעיר. נלון בוילנה. (ב,ע)

 

טיול מאורגן לליטא

 

יום 3> וילנה- טרקאי- קובנה (קאונס)

נצא הבוקר לביקור במצודה המרשימה של מלכי ליטא, השוכנת כאי מבוצר בלב אגם יפה. נסייר במבצר ובמוזיאון המקומי ונמשיך לקובנה, העיר ששימשה כבירת ליטא בין שתי מלחמות העולם. נצא לטיול רגלי בסמטאות העיר העתיקה, נשוטט "במדרחוב" ונמשיך לרובע סלובודקה, כאן שגשגו ישיבות עשירות וחיי קהילה תוססים. נבקר "במוזיאון המכשפות" המעניין ובמצודות העיר, ונסיים ב"פורט התשיעי" -אתר ההנצחה ליהודי ליטא ואירופה ובסיפורו המדהים של הקונסול היפני במלחמת העולם השנייה.
נלון בקובנה (ב,ע)

 
יום 4> קובנה – קדאייני - קלייפדה

עם בוקר ניפרד מקובנה ונצא צפונה. נבקר בקלייפדה, אחת הערים העתיקות בליטא. נסייר ברובע העתיק של העיר. בעבר חיו כאן קהילות שונות ומגוונות כגון יהודים, פולנים, רוסים, גרמנים וסקוטים. נמשיך מערבה בדרכנו אל חוף הים הבלטי לעיר הנופש קלייפדה, כאן נלון (ב,ע)

 

טיול מאורגן לליטא

 

 
יום 5> קלייפדה

נטייל היום בקלייפדה, עיר הנמל היחידה של ליטא, ובסביבתה. נשוטט ברצועה הקורונית, רצועת חול צרה, שאורכה כ98 ק"מ, ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית. נבקר בגבעת המכשפות המקושטת באינספור פסלי עץ המ
מחישים דמויות מהאגדות וסיפורי עם ליטאיים. נמשיך לכפר הדייגים נידה הציורי ונבקר בכנסייה הניאו גותית, בבית הקברות האתנוגרפי ובביתו של תומאס מאן. נחזור לקלייפדה לסיור בעיר ככל שיותיר הזמן. לינה בקלייפדה. (ב,ע)

 

יום 6> קלייפדה – שאוולי - ריגה

נשלים את טיולנו בקלייפדה ונצא צפונה לבקר בפלנגה, עיר הנופש התוססת, המובילה בליטא בזכות החופים הבתוליים העשירים בדיונות חול ענקיות. נתרשם מאופיין הייחודי של הדיונות הצפוניות, נסייר בעיר שאוולי, ונעצור לביקור ב"גבעת הצלבים"- אתר מרשים הכולל למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. נמשיך צפונה לעבר לטביה ונחצה את הגבול. לקראת ערב נגיע לריגה בירת לטביה. נלון בריגה. (ב,ע)

 

טיול מאורגן ללטביה


יום 7> ריגה

תרבותה העשירה וההיסטוריה הפוליטית של העיר, השאירו בה סגנונות ארכיטקטוניים מגוונים.
במרכז העיר ניצב האזור העתיק שנבנה על ידי והאבירים הליבוניים של המאה ה – 13, בימי "ברית ההאנזה" ( ברית ערי המסחר הגרמניות). הרובע שוחזר בשלמותו עם המבנים העתיקים, הכיכרות, והרחובות, ביניהם משולבות חנויות חדשות ומודרניות. נקדיש יומיים לעיר היפה. נסייר בעיר העתיקה, ב"גטו היהודי", נתרשם מהקתדרלה המיוחדת, בית הגילדות והשער השבדי. נעלה לתצפית מצריח כנסיית סט. פיטר, נראה את בית העירייה ו"בית הראשים השחורים" בכיכר, נבקר תצוגה הפתוחה של ה"ארט-נובו" ונקנח בשוק המדהים. נלון בריגה. (ב,ע)

 
יום 8> ריגה- סיגולדה – פרנו - טאלין

נשלים את ביקורנו בריגה היפה וניסע צפונה לאורך חוף הים הבלטי לסיגולדה, המכונה "שוויצריה של לטביה". העיר שוכנת בלב גבעות יפות ואגמים ועשירה במבנים מרשימים מימי הביניים. נבקר בטירה המדיאבלית טוראיידה השמורה היטב. נחצה את גבול אסטוניה וניסע לפרנו, עיר הנופש והקיט של אצילי אסטוניה. נמשיך לטאלין בירת המדינה, הקטנה והאקזוטית שבבירות הבלטיות. עם הגעתנו נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. נלון בטאלין. (ב,ע)

 

טיול מאורגן לטאלין

 

יום 9> טאלין

היום נכיר את טאלין, הבנויה על חופו של מפרץ פינלנד. נטייל במרכז העיר העתיקה בת 800 השנים, נראה את בית הפרלמנט, כיכר בית העיריה מהמאה ה - 15, חומות העיר, מצודת טומפאה, קתדרלת אלכסנדר נייבסקי והנמל התוסס. נשוטט בסמטאות הציוריות ונבקר בכמה ממבניה המרשימים, שחלקם הוכרו כאתרי מורשת עולמית. נלון בטאלין. (ב,ע)

 
ימים 10+11> טאלין – הלסינקי

בבוקר נצא אל מזח המעבורות, ממנו נצא בשיט שיחצה את המפרץ הפיני אל הפנינה הצפונית – הלסינקי בירת פינלנד. העיר נוסדה על ידי גוסטב ואסה מלך שבדיה, ובהמשך נשלטה ופותחה על ידי הצארים הרוסים, ועל כן כיום היא כור השפעות תרבותיות מסקנדינביה ומרוסיה. נסייר בעיר על כיכרותיה ומבניה המיוחדים. נבקר בכנסיה המרשימה החצובה בסלע, בכיכר השוק, בכיכר הסינאט ונתרשם מהאוניברסיטה ובנייני הממשלה הבנויים בסגנון ניאו קלאסי. נראה את פסלו של סיבליוס, ונכבד את המלחין הלאומי ויצירתו. נסקור את ההיסטוריה הפינית ויחסיה המורכבים עם גרמניה ורוסיה-ברית המועצות ואת תולדות יהודי פינלנד וסיפורם המיוחד. נלון בהלסינקי (ב,ע)

 
יום 12> הלסינקי – תל אביב

נשלים את ביקרונו בבירה הפינלנדית ונמריא אחר הצהרים בדרכנו חזרה הביתה.

 

*ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי הצוות לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לליטא
לכל הטיולים המאורגנים ללטביה
לכל הטיולים המאורגנים לאסטוניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015