ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

אזרביג'אן טיול ג'יפים בנהיגה עצמית- 8 ימים בעיר ובקווקז

אזרבייג'ן היא הצלע השלישית במדינות הקווקז, בנוסף לגאורגיה וארמניה. היא מדינה מוסלמית מתונה היושבת על חוף הים הכספי עם נופים מגוונים - החל מאזור באקו הבירה המפותחת, המרשימה והעשירה שלחופי הים הכספי ועד נופי רכס הקווקז הגבוה ומדרונותיו הדרומיים המיוערים ביער רחב עלים מפותח ויפה. לאזרבייג'ן חשיבות גאופוליטית גדולה, בין איראן לבין המדינות המוסלמיות יוצאות ברית המועצות, לצד שתי מדינות נוצריות, ובאמצע הדרך בין אירופה לבין אסיה! לכן היא מעניינת גם בפן זה.

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, קיץ

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באזרבייג'ן?

 

הטיול של איילה לאזרביג'אן הינו טיול מקיף המגיע אל הרי הקוקאז כולל ביקור בכפר הגבוה ביותר – חינאליק, בבתי כנסת יהודים עתיקים, טיול בהרי שאדאג במפלים הגבוהים של אזרביג'אן, וסיור מקיף בשמורת גובוסטן, שמורה של הרי געש בוצים. זהו טיול המשלב קדמה ובנייה מודרנית המציינת את החדשנות והעושר של המדינה למול כפרים קטנים מחוץ לבאקו, שהזמן עצר בהם מלכת.

 

Facebook Favorites

טיול מאורגן לאזרבייג'ן, 8 ימים


 

יום 1> תל אביב – באקו


נטוס בטיסת צהרים ישירות לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'ן וננחת אחרי הצהרים נצא לסיור בפארק השהידים, ממנו נשקף הנוף העירוני של באקו כולל המפרץ. נרד ברגל אל אזור הטיילת, משם נמשיך לארוחת ערב ואחריה הליכה נעימה ברחוב ניזמי המואר, ניזמי הוא הרחוב המרכזי עמוס בחנויות ובתי קפה. באקו מוארת בשלל אורות בלילה ומראה המגדלים, המזרקות ושאר הבנינים מרשים ביותר. קבלת הרכבים ביום ההגעה. חזרה למלון.
לינה: באקו.

 
יום 2> באקו –טנגלטי- אפורג'ה- קובה


לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו צפונה לאורך הים הכספי אל עבר העיר קובה, היום נערוך היכרות ראשונה עם הקווקז האזרי והכפרים שבו. ניסע לאורכו של נהר ה- Valvalachay החוצה את ההרים, לעיננו יתגלו נופים מרהיבים של יערות וכפר קטן ומקסים בשם טנגלטי שפירוש שמו- הכפר בין ההרים. נפרד מתושבי הכפר ונמשיך למפל הגבוה ביותר באזרביג'אן מפל אפורגה שגובהו 75 מטר. נסיים את היום בביקור בכפר הקטנטן קאסי, כפר המונה 160 תושבים מסבירי פנים. חזרה לקובה ללינה.

 
יום 3> קובה –חילניק- הרי שאדאג


היום נעלה עם הג'יפים לכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן – חילניק (Xinaliq) הכפר נחשב מבודד ובעל שפה נפרדת והבתים בנויים בצפיפות על הגבעות התלולות, נבקר בכפר ונהנה מביקור אותנטי בבית אחד התושבים.
נחזור לקובה, עיר בה מתגוררים בשלום מוסלמים ויהודים משני צידי הנהר . קובה נמצאת למרגלות הקווקז וממנה ניתן לראות את פסגת הר שאדאג- הגבוה בהרי הקווקז, נערוך ביקור קצר בשוק המקומי, נבקר ברובע היהודי עתיק "כפר האדום" (Krasnaya Sloboda) עיירה יהודית קטנה נשמע על הקהילה המיוחדת במקום, נמשיך למפעל לאריגת שטיחים שבה התפרסמה אזרבייג'ן. לאחר מכן. ניסע אל הרי שאדאג, לינה בשאדאג.

 

טיול ג'יפים לאזרביג'אן

 

יום 4> שאדאג-Laza-גבלה


את היום נפתח בעליה ברכבל אל הרי שאדאג, זהו הרכס הגבוה ביותר בקוקז וגובהו מגיע מעל 4000 מטר. בחורף ההר הופך לאתר סקי מוביל ובקיץ יש בו פעילות אתגרית בשפע. נערוך תצפית מפסגת ההר ונצא לטיול רגלי קצר בעשב הירוק והפורח. נהנה מהאוויר הפסגות ומזג האוויר הנעים. לאחר מכן ניסע לכפר Laza זהו הכפר הפופולרי ביותר באזור, להרפתקנים ולמחפשי השקט. הכפר מציע נוף מרהיב וסביבו מפלי מים הממלאים בריכות בקצף לבן. הכפר מוקף בפסגות גבוהות ואנשיו מסבירי פנים, ולנו תינתן הזדמנות להרגיש את קצב החיים של אנשי ההרים. אחר הצהרים נסיעה לגאבלה שם נלון.

 
יום 5> גאבלה והסביבה


לאחר ארוחת בוקר ניסע אל אגם נוהר, זהו אגם מעשי ידי אדם שנוצר אחרי מלחמת העולם השניה על מנת לספק מים לכפרי הסביבה. היום זהו אגם נופש וטיול שמימיו בצבע כחול-ירוק, האגם מוקף עצים ופסגות הקווקז משתקפות במימיו. נמשיך אל 7 היפיפיות, נגיע עם רכבי השטח קרוב ככול שאפשר ואת שאר הדרך נעשה ברגל. בעונת הקיץ אזור המפלים מלא בבתי תה עונתים, נהנה מתה מקומי באחד מהם, נמשיך לביקור בעיירה אוגוז (Oguz) שבעבר שכנה בה קהילה יהודית גדולה ומפורסמת נבקר באחד מתי הכנסת המצוי בלב השכונה היהודית שנותרה מאחור.את היום נחתום בעליה ברכבל של גאבלה, נטפס לגובה 1960 מטר ונצפה על העיר וסביבותיה.

 

טיול ג'יפים לאזרביג'אן

 
יום 6 > גבאלה- גובסטן-באקו

לאחר ארוחת הבוקר נרד מההרים ונחזור אל אזור החוף ובאקו. נבקר בשמורת גובוסטאן (Qobustan) שמורה שבה נתגלו בינות הסלעים שפע של פטרוגליפים "ציורי קיר חרוטים" המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים , פולחנים ועוד. נבקר במוזאון המציג את התופעה המיוחדת במינה. ניסע בתוך השטח שברובו עשוי סלעי חוואר על מנת לראות את הרי הגעש הבוציים הנדירים ומיוחדים לאזור נגיע עד להר הגבוה בינהם שנראה ממש כמו הר געש. נבלה את היום בשמורה זו. חזרה לבאקו, החזרת הג'יפים, ארוחת ערב במלון. לינה באקו

 
יום 7> באקו – עיר עתיקה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן. נצא לעיר העתיקה של באקו "איצ'רי שיהר" Icheri Sheher) ) העיר הפנימית, אזור התחום בחומות משמר ובמבנים מהמאות ה-17 ואילך נבקר בקרוואן סארי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי נבקר בארמון שירוואן שא, נראה מבחוץ את מגדל העלמה ונשמע את סיפורו, נהנה מהמראות של עיר העתיקה מדוכנים עמוסים בדברי מתיקה, מזכרות מקומיות וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה נצפה במוזאון ניזאמי ובגינה שלצידו בה ניצב פיסלו. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזאון השטיחים בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים השונים ועד לשטיח בארוג בעל הקשר הכפול, בתום יום עמוס בעיר נצא לארוחת סיום כולל מופע ריקוד במסעדה בעיר. לינה באקו.
לינה: באקו

 

טיול ג'יפים לאזרביג'אן

 

יום 8> -טיסה חזרה


העברה לשדה לטיסה חזרה.

 

לכל הטיולים המאורגנים לאזרבייג'ן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי משפחות
טיולי אופנועי שלג
טיולי רגל קלים
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015