ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאיים הדרומיים של יפן הגעשית – טבע פראי ואמנות, 14 ימים

הצטרפו למסע לא שגרתי באזורים היפים והפחות מטוילים של ארכיפלג איי יפן, מסע דרך נופים מראות וחוויות, שמעטים מהתיירים המגיעים ליפן, ראו וחוו. ממפגש עם נשות הים הצוללות במפרצי איסה, דרך הליכה בשביל צלייני הזן קומאנו קודו. ממפל נאצ'י, הגבוה ביפן, דרך הרי הגעש האדירים והמתפרצים של האי קיושו. נצעד בין גשרי החבלים התלויים מעל קניון נהר עמק אייה וכפרי הבובות המסתוריים של הרי האי שיקוקו. הטיול כולל ביקור באי האמנים נאושימה וביקור מרתק בעיר הנמל ההיסטורית נגסאקי. הטיול מיועד לאוהבי לכת ותרבות וכולל מסלולי הליכות רגליות קלות כמעט מדי יום. 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ביפן?

 

דגש על טיולי הליכה - כחברה שאוהבת ומתמחה בטיולי הליכה רגליים היה לנו חשוב לתת דגש על הליכות רגליות בטיול זה, כי רק ככה אפשר להגיע למקומות המופלאים באמת.

 

הטיול מתמקד באזורים הפראיים והיפים ביותר ביפן – במסגרת הטיול נבקר באיים היפנים הפחות מתויירים, נזכה לראות נופים געשיים, ושמורות טבע פראיות וכן נחווה את יפן כ"ארץ איים" כאשר ננוע בארכיפלג היפני במעבורות ובמערכות הגשרים המפורסמות של יפן.


דגש על לינה במלונות מסורתיים עם מעיינות חמים – במהלך הטיול נבקר באזורים פעילים ועשירים במעיינות חמים. אין כמו טבילה נפלאה במעיינות בשעת ערב קסומה במלון יפני. עטופים ביוקטה (קימונו בית) נחוש את יפן המסורתית.


שילוב בין טבע מרהיב ואמנות ייחודית – לצד נופי פרא, יערות והרי געש, הטיול משלב גם ביקורים בכמה מהמוזיאונים היפים והמיוחדים ביותר ביפן, כולל ביקור באי אשר הוקדש כולו לאומנים היפנים המובילים וליצירותיהם.

 
ביקור בהר געש פעיל – נצפה בהר הגעש הפעיל בלילה ואף נעלה אליו ונסייר למרגלותיו במהלך היום.

 

מדריכים איכותיים ומסלול מנצח – המדריכים למסלול האיים הדרומיים נבחרים בקפידה ומתמחים בתרבות, בטבע ובאמנות הייחודיים ליפן.

  

  

סוג הטיול: רגל קל, לאוהבי לכת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, אביב
Facebook Favorites


מסלול טיול  ליפן הדרומית


 

 


יום 1+2> טיסה ליפן

נטוס לעיר אוסקה/נגויה דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה ניסע דרומה אל עבר העיר טובה השוכנת בחצי האי קיי, במפרץ משובץ באיים רבים ויפים. לינה בנגויה/טובה (ע)

 

יום 3> מפגש עם האַמָה – נשות הים הצוללות

לאחר ארוחת הבוקר נטייל באזור הפארק הלאומי איסה-שימה במחוז מיאה, למפגש נדיר עם נשות האַמָה, קהילה ייחודית ביותר של נשים צוללות. נשות האמה צוללות למטרות דייג ושליית פנינים למעמקים של כ-30 מטרים במים קרים וסוערים, ומסוגלות להישאר ללא נשימה ולתפקד כשתי דקות רצופות מתחת למים. נלמד ממקור ראשון על מסורת הצלילה המופלאה של נשות האמה ונטעם משלל הדייג העשיר ששלו מהמעמקים. בהמשך היום נצא למסלול הליכה נהדר בין כפרי הדייגים וחופי הים המצוקיים והדרמטיים של מפרצי איסה. לינה בטובה (ב,ע).

 

יום 4> ביקור במקדש איסה – קודש הקודשים של יפן ובמפל נאצ'י, הגבוה במפלי יפן

נבקר במקדש איסה, הנחשב לאתר השינטו הקדוש ביותר ביפן ומוקדש לאמטראסו – אלת השמש. מתוך מיליוני "קאמי", שהם אלים ורוחות אנימיסטיים המייצגים את איתני הטבע ביפן בדת השינטו היפנית, אמטראסו – אלת השמש, היא החשובה ביותר. על פי השינטו, המשפחה הקיסרית היא נצר לאלת השמש. מסורת בת אלפי שנים מספרת שבעקבות מריבה בין האלים, אמטראסו, היא השמש, הסתתרה במערה, וכדי להוציא אותה, הציבו האלים מראה מול פתח המערה וכך השמש שוכנעה לצאת שוב ולהאיר את העולם. קומפלקס מקדשי איסה המרשים בנוי בלב טבע פראי של הרים ונהר המוקף יער בראשיתי. הקומפלקס נבנה מחדש במחזוריות כל עשרים שנים לאורך 1500 השנים האחרונות. בלב הקומפלקס נמצא מתחם קודש הקודשים ובו הראי הקדוש של אלת השמש, אליו רק הקיסר רשאי להכנס.
נמשיך לחלקו הדרומי של חצי האי קיי (Kii Peninsula) ונצעד בשביל הליכה יפיפה למפל נאצ'י שגובהו 133 מ', הנחשב למפל הגבוה ביפן ואחד האתרים הפוטוגניים ביפן, מוקף מקדשים ופגודות. ניסע לאורך קניון נהר הקומאנו ונלון בריוקן (מלון יפני מסורתי עם מרחצאות חמים) סמוך לדרך הצליינים קומאנו קודו. לינה בקושימוטו ( ב,ע).

 

מפל נאצי יפן

 צילום: אשחר יופה


יום 5> דרך הצליינים קומאנו קודו

האזור ההררי, הנידח והפראי של חצי האי קיי, אשר בדרום מחוז קנסאי, היווה לאורך מאות שנים מפלט אידיאלי לנזירי זן בודהיסטים, לוחמים סמוראים ואף לקיסרים מתבודדים. את האזור הנידח ביותר של חצי האי חוצה רשת שבילי הרים עתיקים, שתפקידם היה לחבר בין המקדשים המבודדים. בשנים האחרונות דרך הצליינים, המכונה קומאנו קודו (בתרגום - שביל נהר קומאנו), הפכה יעד מונגש יחסית לאוהבי לכת מכל העולם. נצעד במקטע יפיפה של השביל, לאורכו של רכס במגמת ירידה. במהלך ההליכה נהנה מנופיה הכפריים של יפן, נצעד בין טרסות חקלאיות, יערות עצי סוגי (ארז יפני) אדירים ובין מקדשי שינטו כפריים, נמשיך בהליכת מצוקים באזור שירהאמה. לינה בווקיאמה (ב.ע)

 

יום 6> מעבורת לאי שיקוקו, מערבולות נרוטו וגן ריצורין

נעזוב את האי הגדול של יפן - הונשו ונחצה את מפרץ ווקיאמה דרומה במעבורת לאי שיקוקו – האי הרביעי בגודלו מבין איי יפן. נעלה לתצפית מראש גשר אונרוטו האדיר ונביט דרך רצפת זכוכית שקופה בתופעה המכונה "מערבולות נרוטו", הנוצרות במיצר המחבר בין הים הפנימי של יפן לאוקיינוס השקט. המערבולות נוצרות ממפגש זרמים בין הימים, המושפע מאוד מזמני הגאות והשפל. נמשיך לעיר טקמאצוּ, לביקור בגן ריצורין, אשר נוסד בראשית המאה ה-17 ונחשב לאחד היפים שבגני יפן. גן ריצורין מוגדר כגן צעידה/שוטטות. נצעד בין שבילי הגן רחב-הידיים בין בריכות דגי קוי, פלגים, אגמונים ועצי בונסאי מטופחים. לינה בטקמאצו (ב,ע).

 

 

טיול מאורגן לדרום יפן טיול מאורגן לדרום יפן

 צילום: אשחר יופה 

 

יום 7> הליכות קלות באי האמנים נאושימה

נצא בשייט קצר ויפה, החוצה את הים הפנימי סטו, שבין האי שיקוקו לאי הגדול הונשו. נעגון באי האמנים הקטן נאושימה, שאורכו כ-5 ק"מ ומוקדש כולו לאמנות מודרנית. נטייל ברגל בין חופי האי היפים ונבקר בשניים מהמוזיאונים המרשימים באי: מוזיאון בנסֵה (Benesse Art Site) ומוזיאון צ'יצו (Chichu Art Museum). נוכל כמובן גם לצפות בפסלי הדלעת המנוקדים של האמנית היפנית, אולי המפורסמת ביותר כיום – יאיוי קוסאמה, המפוזרים ברחבי האי. בתום הביקור נשוב למלוננו בעיר טקמאצו דרך גשר סטו המרשים שמעל הים הפנימי. לינה בטקמאצו (ב,ע).

 

יום 8> הרי שיקוקו, עמק אייה הנידח והעיר מצויאמה

ניסע בדרכים הרריות לקניון המרשים של נהר אִייה, הנמצא בלב האי שיקוקו. בקניון נתרשם מאחת התופעות המאפיינות את האזורים הנידחים של יפן -"כפרי הדחלילים". כפרים נטושים, שאוכלוסייתם הצעירה נטשה את הכפר לטובת החיים בעיר כאשר במקביל האוכלוסייה המבוגרת הלכה לעולמה, ובובות הוצבו כדי למלא את החסר. נבקר באחד מכפרי הדחלילים ונתרשם מהבובות המדמות את תושבי הכפר המקוריים. נצא למסלול הליכה בעומק קניון נהר אייה, בשביל יפיפה העובר בין קירות הקניון בגשרי חבלים מסורתיים המורכבים משיח מטפס. נמשיך לעיר ההיסטורית מצויאמה, הגדולה בערי האי שיקוקו. העיר ידועה בזכות מרחצאות דוגו ((Dogo Onsen העתיקים ומעליה מתנשאת טירת מצויאמה המרשימה. לעת ערב נטבול במרחצאות העיר. לינה במצוימה. (ב,ע).

 

 

טיול מאורגן לדרום יפן טיול מאורגן לדרום יפן

 צילום: דקלה ברלינסקי

 

יום 9> ביקור בטירת מצוימה, מעבורת לאי קיושו וביקור בעיר הגיאותרמית בֵּפּוּ

נעלה ברכבל אל טירת מצוימה ונשוט במעבורת בים הפנימי לאי קיושו, השלישי בגודלו בארכיפלג איי יפן. האי קיושו מפורסם בפעילות געשית עוצמתית ביותר, באקלים ממוזג יחסית, באין ספור אתרי טבע ונוף ייחודיים ובערי נמל היסטוריות, שהיוו לאורך ימי הביניים את הגשר הכלכלי והתרבותי בין יפן לשאר העולם. תחנתנו הראשונה היא עיר הנמל הגיאותרמית בפו. העיר ממוקמת על שדה גיאותרמי פעיל, על קרקע לוהטת ומעשנת. לאורך ההיסטוריה ידעו תושבי בפו לנצל תופעה זו לצורכי בישול, חימום בתיהם והקמת מרחצאות וגנים מסורתיים, בהם ניתן לחזות בגייזרים, בריכות מינרליים צבעוניות ובוץ מבעבע. נבקר בגני העיר הייחודיים, ונתנסה באונסן חול ("אמבטית" חול חם) ייחודי בחוף הים. נקנח בארוחת ערב מסורתית על טהרת הבישול הגאותרמי המקומי. לינה בבפו ( ב,ע).

 

יום 10> העיר נגסאקי

עיר הנמל ההיסטורית נגסאקי, היא שילוב בין היסטוריה אנושית מרתקת וטבע מרהיב, הכולל רכסי הרים ויערות היורדים בתלילות אל הים, במבוך נפלא של מפרצים צרים ואיים. ניסע לעיר נגסאקי, בקצה המערבי של האי קיושו. נתחיל את סיורנו בפארק השלום, המנציח את קורבנות פצצת האטום השנייה שהוטלה על יפן, ופגעה בעיר בתשעה באוגוסט 1945. נמשיך לתצפית פנורמית על העיר היפה, על המפרצים והאיים שסביבה מראש מגדל התצפית שבהר אינַסַיָאמה. נבקר במרכז הנמל ההיסטורי של נגסאקי, באי דג'ימה, המשמש היום כמוזיאון. במשך מאות שנים (בין המאות 17 – 19) תפקד האי דג'ימה כמושבה הולנדית סגורה, והיווה את הקשר היחיד בין אירופה ליפן, אשר נשלטה ע"י כת צבאית של שוגונים משושלת טוקגאווה. לינה בנגסאקי (ב).

 

יום 11> הר הגעש אַסוֹ וקניון מצולעי הבזלת (המשושים) טקצ'יהו

ניסע להר הגעש הפעיל אסו, הממוקם בלב קלדרת אסו העצומה, שקוטרה כ-30 קילומטרים. נתקרב כמה שניתן ללוע הר הגעש הפעיל, הנחשב לגדול ביותר ביפן. לעיתים כאשר ההר שקט מהתפרצויות מתירים השלטונות להתקרב ולעמוד ממש מעל הלוע המרכזי. במקרה וההר יהיה פעיל נצפה בו ממרחק בטוח. נמשיך דרומה אל לב האזור ההררי והמיוער של האי קיושו לקניון טקצ'יהו המרשים. נצא למסלול הליכה מרהיב ביופיו בין קירות הקניון, המאופיין בתצורות מצולעי בזלת (משושים) מפלים ובריכות. לינה באזור טקצ'יהו (ב,ע).

 

יום 12> אל הפארק הלאומי קירישימה

הפארק הלאומי קירישימה, המתנשא לגובה של כ-1400 מ', ממוקם על רמת אבּינו הגעשית, המוקפת לועות הרי געש פעילים, שדות גיאותרמיים של מעשנות קיטור, אגמי לוע צלולים ומגוון ביולוגי מרשים. נקדיש את היום להליכה בשמורת הטבע הנפלאה. ממרכז המבקרים שבלב הפארק, נצא למסלול הליכה בין הלועות והרי הגעש, היערות והאגמים הצלולים ושלל תופעות טבע מרהיבות (רמת ההליכה בינונית – קלה). נבקר גם בפסלו הסביבתי של האמן הישראלי דני קרוון, אשר נמצא במוזיאון הפתוח בקירישימה. את הערב נבלה בקגושימה, עיר נמל ותיירות שוקקת בקצהו בדרומי של האי קיושו. לינה בקגושימה (ב).

  

מפל נאצי יפן

   

יום 13> הר הגעש סקורג'ימה ומפרץ קגושימה

הר הגעש סקורג'ימה נקרא על שם "הסקורה" - פריחת הדובדבן. ההר ניצב בולט מאוד בנוף הירוק-כחול בלב מפרץ קגושימה. ההר, הנחשב להר הגעש הפעיל ביותר ביפן, מתאפיין בשנים האחרונות בהתפרצויות אדירות של אפר וולקני. התפרצויות אלו, יוצרות "ענני פטריה" ענקיים, הממטירים אפר וחלקיקי טוף על סביבתו הקרובה והמרוחקת של ההר. נשוט במעבורת לחצי האי סקורג'ימה, שעד שנת 1914 היה אי מבודד במפרץ. בעקבות קילוחי הלבה הרבים שנפלטו מצלע ההר, התחבר לאי הגדול קיושו. נטפס בעזרת האוטובוס דרך כפרי רפאים שננטשו בעקבות פעילותו המואצת של ההר ונתקרב כמה שניתן לתצפית בכיוון לוע ההר הפעיל. נמשיך לאזור גשר הלבה הטבעי ונטבול רגלינו במעיין חם אל מול ההר המעשן. לעת ערב נחזור למלון לינה בקגושימה (ב,ע).

 

יום 14> נסיעה אל בירת האי קיושו, פוקואוקה, וחזרה לארץ

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מקגושימה אל העיר פוקואוקה, עיר נמל סואנת אשר שימשה בעבר כשער בין יפן לשכונותיה, קוריאה וסין, והיום מתפקדת כעיר הבירה של האי קיושו. נסייר ברחובותיה כל עוד יאפשר הזמן. נמריא משדה התעופה של פוקואוקה בחזרה לישראל (ב)

 

לכל הטיולים המאורגנים ליפן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015