ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום הודו, מסע להודו האמיתית בדגש תרבויות ונופים, 15 ימים

החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר המפעיל את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה מתערבבים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים- כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין.הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר, והטיול בה הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה, לה אי אפשר להישאר אדישים.בטיול זה נתרכז בדרום הודו- מצ'אני לקוצ'ין, מסע לאורך החוף המזרחי של תת היבשת ההודית. נעבור בין מישורים גבוהים והרריים לאזורים טרופיים, נטעם משפע סגנונות המקדשים- שם נתוודע אל שיאי האמנות ההודית במקדשים מגולפי אבן מרשימים, נטייל בשמורות טבע מרהיבות בהם פילי בר, איילים מסוגים שונים, קופים וציפורים בשפע, ונשוט על נהרות בהם כפרים מוקפים מים ופרחי לוטוס רעננים. כל זאת בעודנו טועמים גם מהודו המודרנית על עריה ועל אנשיה המודרניים.   
  

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום הודו? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נפגוש תושבים, נצפה במופעי ריקוד ובטקסים דתיים, נבקר בכפרים שעוסקים בעבודות יד מסורתיות, ננסה להרגיש את הודו ולא רק לראות.

 

ההדרכה המקצועית - מדריכנו להודו הם מדריכים שהודו "נגעה בהם", מדריכים המכירים את התרבות, ההיסטוריה והאומנות ההודית לעומק ומעבירים את אהבתם העזה להודו גם למטיילים איתם.

 

הטיול הכי אותנטי שיש - הטיול של איילה גיאוגרפית ממוקד בתרבות המקומית ולוקח את המטיילים להכיר את הפן האמיתי והמקומי של כל אתר ואתר בטיול - אנו בוחרים לטייל במקומות לא שיגרתיים ולא תיירותיים המאפשרים מגע בלתי אמצעי מרתק עם האוכלוסייה המקומית ולהכיר את התרבות המקומית בצורה בלתי נשכחת. 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום הודו 


 

ימים 1-2>תל אביב- צ'אני- מהבליפורם

נצא בטיסה דרך יעד בינים לצ'אני הגעה לפנות בוקר. העברה למלון למנוחה, ארוחת בוקר ואחר כך רעננים נצא לסייר בעיר הגדולה צ'אני, שבעבר נקראה מדרס. נבקר במקדש ובכנסית סנט מרי הכנסיה האנגליקנית העתיקה ביותר באסיה. נבקר באקדמיה לריקוד ומוזיקה ואחר כך נשים פעמינו למהבליפורם, עיר נעימה לחופו של מפרץ בנגל עם רצועת חוף של 20 קמ, העיר שימשה כעיר נמל של מלכי פאלבה והיא מפורסמת בגילופי האבן שלה. לינה מהבליפורם.  (ב, ע)
 

יום 3> מהבליפורם

לאחר ארוחת בוקר נצא לטייל בחוף היפה ובין מערות המקדש שרובן מוקדשות לאלים שיוה ווישנו במערות ניתן לראות פסלים מגולפים מהמרהיבים בעולם. נבקר גם במוזיאון המציג את המיטב של דרום הודו בתחומי האומנות, התרבות, מלאכות היד וסגנון החיים. ביום זה ניקח חלק בפסטיבל ריקודים שמתקיים בעיר בחודש ינואר. לינה מהבליפורם (ב, ע )
 

יום 4> מהבליפורם- פונדצ'רי

היום נדרים לפונדצ'רי, נבקר באשראם של סרי אורבינדו, שמשנתו דגלה בחיים רגועים ובהקמת קהילה שוחרת שלום תוך תרגול יוגה ומדעים, נבקר במקום קבורתו. נכיר גם את הקהילה הצרפתית שהפכה את פונדצ'רי לביתה ונראה את הכנסיה המיוחדת שלה. נמשיך לחוף היפה ולשוק המקומי. לינה בפונדצ'רי (ב,ע ) 
 

יום 5> פונדצ'רי- קומבקנום- טנג'אוור

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את פונדצ'רי הנעימה וניסע למקדש בריהאדיסוואראר, מקדש הינדי מרהיב המוקדש לשיווה, המקדש שייך לשושלת צ'ולה והוא בין המקדשים הגדולים בדרום הודו והוכרז כאתר מורשת של אונסקו. בדרך נעבור ליד קומבקנום ונשמע את סיפורה של הבריכה הקדושה שנוצרה מטיפות נקטר של שיווה. לינה טנג'אוור (ב, ע)
 

יום 6> טנג'אוור- טריצ'י-מדורי

בבוקר נבקר במבצר טנגאור לאחר מכן נמשיך ל- CHETTAINAD- ארמון מרשים מ- 1912 שמהווה דוגמה מופלאה לסגנון בניה שהוא שילוב בין סגנון מקומי לסגנון אירופאי. ארוחת צהרים מיוחדת נסעד באחד מחדרי הארמון ונדמה את עצמנו למלכים לרגע. לעת ערב נגיע למדורי ללינה, בערב נהנה מחגיגות הפונגל- חג הקציר, שנערכות בימים אלו בדרום הודו. (ב, צ, ע)
 

טיולים מאורגנים להודו טיול לדרום הודו טיול מאורגן לדרום הודו

       צילום: אבי בלום

 

יום 7> מדורי

היום נבלה במדורי ונתוודע לקיסמה. נתחיל בשוק הפרחים ונחשף לשפע הריחות והצבעים האופייניים לטמיל נדו. לאחר מכן נערוך ביקור במקדש המפורסם של העיר, מקדש מינקשי, נלך סביב המקדש ונתרשם מסגנון הבניה המאפין את מקדשי דרום הודו. נמשיך לארמון טרומאלאי הבנוי בסגנון רג'פוטי משולב עם סגנון איטלקי. המבנה שנשאר עומד היום הוא מה שהיה ארמון המגורים של המלך, המבנה המקורי היה גדול פי 4. אחר הצהרים נתארח בבית ספר לריקוד ונהנה משיעור מוסיקה ומחול. לאחר ארוחת ערב רכובים על גבי ריקשות, נגיע שוב למקדש מינקשי כדי לצפות בטקס ההשכבה של האלים - מסורת בת אלפי שנים: האל שיווה מובל למשכנה של האלה מינאקשי, כדי לבלות עמה את הלילה.  . לינה במדורי (ב, ע)

 

יום 8> מדורי- מונאר

נעזוב את מדורי ונעלה להרים אל מונאר, אחת מתחנות ההרים אותן יסדו הבריטים במטרה לברוח מהחום ששרר למטה. האזור מאופין בצמחיה ירוקה ועשירה המכסה את ההרים וגידולים של צמחי תבלין ומטעי תה. מונאר הירוקה והשקטה הינה מקום מושלם ליהנות מהנוף המרהיב, הטבע ולצאת להליכות נעימות ולערוך תצפיות. אנחנו נבקר במטעי התבלינים ובשוק התבלינים הריחני. נראה איך נראים התבלינים לפני הגעתם לצלחת שלנו, נכיר מקרוב פלפל, וניל וקשיו. אחר הצהרים נבקר במטעי התה ובפעל התה המקומי. לינה במונאר (ב, ע)
 

יום 9> מונאר- שמורת הטבע פריאר

לאחר ארוחת בוקר נרד אל שמורת פריאר, בית לנמרים, לאופרדים, פילים, ביזונים, אנטילופות, חזירי בר, קופים ומגוון ציפורים. הדרך עוברת בין שדות ומבנים חקלאים עד שהיא עולה בהרים, ונכנסת למעבה הג'ונגל. אחר הצהריים נהלך בין מטעי התבלינים ונלמד על אופן הפקתם. בערב נצפה במופע אומנות לחימה מקומית. לינה בפריאר. (ב,ע)
 

יום 10> שמורת הטבע פריאר- מרכז איורוודה – שעור בישול - לקומרקום

מוקדם בבוקר נשוט באגם פריאר, על מנת לצפות בחי והצומח הטיפוסי למקום. נחזור למלון לארוחת בוקר ובהמשך היום נרד מההרים המורקים ל"ארץ המים" של קרלה- אשור משופע באגמים, נהרות ותעלות מים, אשר ביניהם איים ויבשה. נבקר במרכז איורוודה, בו נלמד את עקרונות הטיפול, ונערוך שעור בישול שבסופו נהנה מהאוכל הבריא. נשוט בסירה באחד הנהרות עד הגיענו למלון הקסום שלנו, אשר יושב על שפת אגם ענק. לינה בקומרקום. המלון מספק טיפולי איורוודה ומסז'ים שונים, אוכל אורגני ועוד (ב,צ,ע).
 

יום 11> יום רגוע בקומרקום שעור יוגה –תצפית ציפורים

היום נהנה מיום רגוע ומקסים בקומרקום. נהנה משיעור יוגה, תצפית ציפורים, שיטוט במלון המקסים שלנו, שייט בתעלות והמעונינים יוכלו לשלם ולהזמין עיסוי מפנק. לינה בקומרקום (ב, ע)
 

יום 12> בקומרקום- אלפי- קוצ'ין

לאחר ארוחת בוקר, יגיעו סירות למלוננו ואיתם נצא לגלות, לחקור ולהתבשם מנופי "המים האחוריים" - מבוך של אגמים, תעלות מים, שדות אורז ודקלי קוקוס. נשוט תוך שאנו צופים על פעילות היום יום של הכפריים על המים, נמשיך בשייט בין צמחי המים והאיים הקטנים, חלקם כל כך קטנים שיש בהם רק בית, פרה, ועץ קוקוס. נראה מטעי קוקוס, נסייר באחד האיים ונהנה מצהרים. לאחר מכן ניסע לעיר הגדולה קוצ'ין, עיר חוף מהחשובות בדרום הודו, עיר דרומית נעימה ויפה..  לינה בקוצ'ין. (ב,צ,ע)
 

יום 13> קוצ'ין

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר בקוצ'ין, בקוצ'ין ממוקם הנמל הטבעי מהטובים בהודו והיא שוכנת בלב אזור לגונות. סוחרים אירופים הגיעו לאזור  מאז המאה ה-15 ומצאו באזור תבלינים, שנהב ועץ משובח. יהודים מצאו מקלט בקוצ'ין מרדיפות האינקויזיציה בספרד ופורטוגל וכאן הוקמה מושבה של קהילה יהודית - מן הקהילות המפוארות והמיוחדות ביותר שנוצרו בגלות ישראל. במידה ויהיה פתוח- נבקר בבית הכנסת, ברחוב היהודי ובשוק שהתפתח מסביב. נבקר בארמון ההולנדי ואחר הצהריים נסייר בשווקים היפים של פורט קוצ'ין (Fort Cochin). בערב נצפה בריקוד הקטהקאלי, המיוחד לאזור ונלמד את שפת הריקוד המורכבת ממבטים, תנועות ידיים, איפור ותלבושות ססגוניות לינה בקוצ'ין. (ב,ע)
 

יום 14> קוצ'ין

היום נצא להכיר מקרוב את אורח החיים של תושבי הכפרים. נבקר בכפר בו עוסקים התושבים בגידול סרטנים, קליעת סלים מקוקוס, אריגה, הכנת סיגריות מקומיות ועוד. נהנה מהאווירה בכפר ונלמד על מלאכות היד והעבודות מהן מתפרסנים התושבים. אחר הצהרים נבקר בקניון ובערב נהנה מהשקיעה מהנמל בו נראה את רשתות הדיג הסיניות בפתח הנמל, כמותן הובאו לאזור במאה ה-14. לינה בקוצ'ין. (ב,ע)

 

יום 15> קוצ'ין - הביתה

טיסה חזרה הביתה לפנות בוקר. 
 

*עשויים להיות שינויים על פי תנאי המקום, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול*

 


למעונינים קיימת אפשרות לסיום נפלא לטיול- טיסה למלדיבים לנופש מפנק באחד האיים

 האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. בשל גודלם של האיים כל כפר נופש ממוקם על אי משלו, מה שמקנה תחושה של בידוד והתנתקות. 

מחיר לאדם בחדר זוגי :

חדר רגיל: החל מ- $1500 (תלוי במלון ובסוג החדר, מחיר מתייחס לשני לילות)
וילה על המים: החל מ- 2950 $ (תלוי במלון ובסוג החדר, מחיר מתייחס לשני לילות)

** מחיר החבילה משתנה בהתאם למספר הלילות,לעונה, לרמת המלון, לסוג החדר ולטיסה חזרה 


המחיר  המוצג מתייחס ל:

 • מלונות : Bandos , Meeru, Paradise  

 • העברה לשדה התעופה 

 • שייט לאי/ טיסה לאי

 • מלון בדרגת ארבעה כוכבים 

 • חצי פנסיון, חדר על החוף

 • טיסה מקוצ'ין למלה 

 • טיסה ממלה לדלהי/קוצ'ין

המחיר לא כולל:

 • מדריך

 • פעילות באי

 • ארוחות צהריים 

 • תוספת לטיסה הבינלאומית- המחיר מחברת התעופה יינתן רק בהזמנת המקום
לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן להודו הקלאסית, מסע בנתיבי המהרג'ות, 15 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015